Skocz do zawartości

Dynamizm


Jorax

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie to zawsze jest mankament moich prac robie jakąś animacje dopasowuje wszystko ustawiam przestawiam a to cały czas wygląda bez sensu modele ruszają się jednostajnie często niezależnie wobec siebie a synchronizacja wszystkich elementow moze zajac pare godzin i tak w koncu okazuje sie ze na poczatku jeden z nich zostal zle ustawiony i reszta jest do kitu. Niewiem może takie tematy były już poruszane ale chciałbym usłyszeć kilka rad jak uniknąć takich błędów itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie bardzo wiem o co chodzi, ale sposób interpolacji pomiędzy klatkami można ustawić w GraphEditorze, CurveEditorze czy ChannelEditorze - nazwa zależy od oprogramowania.

 

Za pomocą tych narzędzi możesz ustawić, czy obiekt przykładowo porusza się ruchem przyspieszonym, opóźnieonym i mnóstwo innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dam konkretny przykład mam statek kosmiczny latający między asteroidami (znany motyw z kilku tutoriali) za pomocą line'a stworzyłem tor lotu i przypisałem go do statku. Teraz chce żeby statek ostro zawracał na łukach i przyspieszał oraz zwalniał tym czasem on ciągle leci z tą samą prędkością a zwrot na łukach można jakościowo porównać do tych z power rangers. Możliwe że curve editor jest w stanie to naprawić ale watpie czy bedzie to tak realistycznie jak bym chciał i szukanie dobrej konfiguracji zajmie lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nauka animacji zajmuje lata. A za super fajoskie efekty w Armagedonie nie jest odpowiedzialna jedna osoba a całe ich sztaby i na końcowy efekt wpływa jeszcze cała mas innych czynników jak ruch kamery, motion blur, tysiące partikli i masa innych efektów dodawanych podczas kompozytingu.

Ruch Twojego statku najlepiej dopracować w curve editorze i basta, do jakiejkolwiek animacji bardziej skomplikowanej niż ruch boxa do prezentacji Pana Zenka z firmy X będziesz sie musiał w niego zagłębić i tam jest skarb Twojej niewiedzy pogrzebany.

Zatem do roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności