Skocz do zawartości

Obiekty 3D: Rene Magritte "Zamek w Pirenejach"


zaccone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym prosić was o opinię co do jednej z moich pierwszych prac w 3d.

 

Jest mi ona potrzebna na intro do strony nad którą pracuję. Ocean jest animowany, ale zamieszczam tutaj jedynie screena.

 

Inspiracją był obraz Rene Magritte:

http://french.chass.utoronto.ca/fcs195/photos/Ch%E2teauInPyr%E9n%E9es.jpg

 

Oto efekt kilkudniowej pracy pod blenderem:

fin1iy4.th.jpg

 

Za komentarze z góry dziękuję!

 

kk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Woda spoko, skala wyglada jak z ksiezyca. NIe pasuje mi swiatlo ktore na skale pada z boku a w wodzie odbija sie jakby bylo centralnie na gorze. Poza tym dol skaly powinien byc mocno oswietlony przez odbijajace sie od wody swiatlo oraz swiatlo rozproszone w atmosferze (niebo).

Na koniec postprodukcja - a raczej brak. Nie tknales tego PSem. Powinienes rozmazac horyzont zeby zlewal sie troche z niebem. Przed skala moglyby byc jakies chmurki, troche perspektywy malarskiej moze - zeby przestrzen miedzy widzem a skala nie byla proznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w ps, mozesz tez wyrenderowac sama chmure w blenderze a pozniej polaczyc to w ps. W ten sposob jak ci chmura nie wyjdzie to wyrenderujesz jeszcze raz sama chmure a nie cala scene. W psie mozesz tez podmalowac ta chmure, zmienic przezroczystosc, skopiowac ja i wstawic gdzies obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlikwiduj czarny cień na dole skały

skała mogłaby być nieco dokładniej wymodelowana, u ciebie wygląda jak na szybko jakiś noise czy coś, w oryginale ma strukturę (kilka wyróżniających się brzegów i płatów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej ale ten horyzont nadal dziwny. MOze popatrz na jakies klasyczne obrazy.

Naloz niebieski gradient zaczynajacy sie na linii horyzontu i rozchodzacy sie w gore i w dol. Zmien jego tryb mieszania na lighten albo screen, pokombinuj. Dzieki temu woda przy horyzoncie powinna sie stopniowo rozjasniac przechodzac w kolor bardziej zblizony do nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fin3zw2.th.jpg

 

Myślę, że teraz, dzięki radzie Gomeza, horyzont wygląda bardziej realistycznie.

 

Wielkie dzięki za pomoc i czekam na dalsze komentarze, bo chyba zbliżam się do ostatecznej wersji :>

 

PS. Dzięki tusk :) Miło to słyszeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, w moim odczuciu to jeszcze za malo - spodziewalem sie bardziej wyraznego efektu. Moze naloz ten gradient z trybem mieszania normal (czyli bez) tylko zmniejsz przezroczystosc. Postaraj sie zeby woda przy horyzoncie przybrala niemal kolor nieba.

Powiedz jeszcze 1 rzecz- czy odbicie w wodzie pochodzi od tego samego swiatla ktore oswietla skale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki...zrobiłbym zamek bardziej wyrazisty a nie trzymal sie kurczowo refki. zrob jakiś fajny i duzy zamek fantasy to praca nabierze barw. jak narazie skała skupia całą uwage.

 

woda niby ok... ale patrzac na skale wody i skale skały z zmakiem to skała wydaje sie malutka niczym jakiś głaz. fale w stisunku do wyzej wymienionych rzeczy wydają sie za duże. powodzenai w pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl bardzo fajny!

zgadzam sie z opinia, ze skala wyglada jak metal... i widac, ze tekstura to obrazek na wierzchu.. jakos brak tym nierownosciom i kolorom konsystencji...

 

proponuje obejrzec teledysk grupy Gorillaz do piosenki El Manana - rewelacyjna referka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fin4ze1.th.jpg

 

Dużo zmian :)

->niebo

->mewy

->chmury

->oświetlenie

->maska skały

->horyzont

 

Gomez: to miałeś na myśli pisząc o horyzoncie?

A odbicie w wodzie nie pochodzi od światła, które oświetla skałę. Oświetlenie w scenie jest bardzo trickowo zrobione, ale mam wrażenie, że daje mi to większą kontrolę.

 

Muminek: świetny pomysł! Trzeba było wprowadzić w scenę trochę życia!

 

BLADE: tak, to był kolejny dobry pomysł :>

 

Intervain: Mam nadzieję, że teraz bardziej Ci się podoba, btw: ten teledysk jest świetny! Wogóle połączenie 3D z Anime coraz bardziej mi się podoba...

 

 

 

Mam nadzieję, że teraz to lepiej wygląda

przyznam, że niepokoi mnie niebo i horyzont, ale muszę się z tym przespać i jutro będę wiedział :>

 

Dzięki za komentarze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skała wygląda lepiej. tło wg mnie nie pasuje. odgryza sie od całości. poza tym całośc jako tak sprawia wrażenie rozmytej. proponuje równierz poprawić chmurki bo są słabe.

 

odnośnie zamku... ja bym go zrobił na duży na calej górnej powierzchni skały. wysoki, ze strzelistymi wierzami itp lekko bym go zruinował itp. żeby zobrazować.

 

dołaczama dwa obrazki.. może będą pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze sie czepiam i wogole jestem gnida ale z tym horyzontem dales ciala. Dales blura zamiast gradientu. Powinno to wygladac tak jak ponizej (sa tam 2 gradienty-mniejszy w srodku wiekszego). Dalem jeszcze highpass w PSie, chyba wyglada lepiej.

 

Pozatym 1 wersja nieba byla duzo lepsza. Obecne jest prawie fioletowe i te chmury dziwne.

 

skalapoprawkiux4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o *To* Ci chodziło Gomez :) No tak, racja, o wiele lepiej wygląda. Dzięki!

 

fin7vi5.th.jpg

 

Myślę, że to Duży krok do przodu :)

 

Blade: postanowiłem jednak nie robić gotyckiego zamku. Chodzi głównie o symbolikę i zgodność z oryginałem, ale referki i tak się przydadzą, więc wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest fajnie ale takie male czepianko jeszcze. Jak dla mnie linia horyzontu u ciebie jest jeszcze za bardzo widoczna. Daj tam drugi gradient, taki sam jak pierwszy ale wezszy (tzn wezszy w pionie ;P), tak zeby konczyl sie 1cm pod linia horyzontu i 1cm nad. Pozatym chyba jest tam za malo blekitu - ja uzylem blekitu z pierwszego twojego obrazka z nieba, chyba z gory. Jak dasz 2 takie niebieskie gradienty wg instrukcji to powinno byc jeszcze lepiej.

Druga sprawa - zamek. Pierwsza wersja byla najlepsza moim zdaniem bo zamek pasowal jakos do skaly i jego rozmiar byl ok. Ten ostatni jest za duzy - skala wydaje sie mala. Najwazniejsza sprawa - oswietlenie zamku jest b dziwne. Musisz uwazac zeby swiatlo na wszystkie obiekty padalo pod tym samym katem. Mowiles ze masz jakies trickowe oswietlenie - mysle ze to zle jesli dopiero zaczynasz bo trudno nad tym zapanowac. Zacznij od 1 swiatla i ustaw je tak zeby pasowalo do swiatla na wodzie. Potem dodasz Ambient Occlusion albo Skylight i bedzie git. Proste i skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności