Jump to content

Muminek

Members
 • Content Count

  594
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Muminek last won the day on July 24 2007

Muminek had the most liked content!

Community Reputation

34 Excellent

About Muminek

 • Rank
  Member
 1. Niezbyt. Program 123DM robi przekroje i dodaje np na 1 zarys przekroju kolejnego nr 2. Dzięki temu po wycięciu można wszystko w odpowiednim miejscu przykleić.
 2. Sorry za mój angielski. Dalej nie znalazłem jakiegoś fajnego programu do plastrowania. Ten od Autodesk ma straszne przekłamania na warstwach no i jakość przekrojów kiepska. Hi. Half year ago i start makings plans for this project... Or maybe learning how to makie this. Project belongs to > http://www.instructables.com/id/Fine-Art-from-Cardboard/ http://www.instructables.com/member/jwilliamsen/ After cut crossections from 3mm ply wood and glued it i stard caving/sanding using dril and flex-shaft. It takes few weeks of sanding... Basic tools and materials. Basic/first tool green Saburr Tooth coarse bit and last wet car sandpaper 2000 for lacquer. Plywood, ready sanded sculpture. Immersed in the stain dries now. Several layers of lacquer. Then sanding, lacquering, sanding, lacquering, sanding and lacquering the final. Sanding > sand foams 150 i 200 next wet sandpaper 500, 800 and 2000. Sculpture after sanding, velvet lacquer finish. Prepared to lacquering finish coat. Final Inspiration scroll saw bowls http://scrollsawbowls.blogspot.com/2013_03_01_archive.html And some of this type works from internet http://www.bodyscape.net.nz/wood-karo.htm
 3. Witam. Znacie jakiś dobry program którym można podzielić model na warstwy i wyciąć na ploterze ? Potem oczywiście składa się to w jakiś przedmiot. Przykłady Starałem się używać 123D Make od Autodesk ale program jest strasznie toporny. Modele wychodzą niedokładne, a poprawianie później tego to jest kilka dni roboty.
 4. Muminek

  Autodesk 123Dmake

  Przeinstalowałem. 1.5 wydaje się wolniej działać. No największy problem jest z tymi za małymi przekrojami.
 5. Muminek

  Autodesk 123Dmake

  http://forum.123dapp.com/123d/topics/how_algorithm_work_stacked_slices To tylko przekład ale na innych obiektach podobne cyrki są. Dałem link do mojego tematu. Ja chce sobie obiekt wyciąć, posklejać i go potem wyszlifować na gładko. Problem jest taki że algorytm kiepsko działa daje za mało materiału i zamiast szlifować musiałbym nałożyć jakaś masę : szpachlę lub coś innego. Na kulce to najlepiej widać jak dziadowsko wychodzi Chcę w sklejce pracować więc nie ma tu miejsca na szpachlę.Jej struktura bardzo ładnie wygląda. A ręczne przerabianie 100 czy więcej krzywych to byłaby masakra. Nie znacie jakiegoś programu lepiej działającego ?
 6. Muminek

  Autodesk 123Dmake

  Nie po prostu to problem z algorytmen niestety nic nie da się z tym zrobić. Nie ma ustawień działania algorytmu. Pisałem pół roku temu na forum autodesk i zero odzewu z suportu.
 7. Muminek

  Autodesk 123Dmake

  To kula innej możliwości ustawień nie ma. Poza tym algorytm jak dla mnie dziwnie działa. Tutaj przedstawiłem ułożenie tych warstw i kulę 3cm. https://d2r1vs3d9006ap.cloudfront.net/s3_images/1026096/coolka.jpg
 8. Muminek

  Autodesk 123Dmake

  Witam. Ktoś się tym bawił ? Mało opcji a modele wynikowe tragedia. Tak u nich wygląda kula średnicy 3cm podzielona na warstwy 3mm czyli w sumie 10 warstw. Obok siebie warstwy które powinny być takie same czyli pary 1-10 2-9 3-8 etc.
 9. Push trochę kiepsko wychodzi bo się polygony zawijają :( Może to przeżyje ale przydała by się jakaś fajna opcja bo to tylko skalowanie. Z innej beczki siatka na modelu mi się posypała jak pozbyć się tych przekątnych. Filtr krawędzi nic nie daje poza zniszczeniem modelu.
 10. Jak to pobrać ? Nie widzę rejestracji.
 11. Niech zgadnę zdaje u Tadeusza Szuby ?
 12. Witam. Jak można plik STL importować do XSI ? Czy są jakieś konwertery STL > OBJ nic takiego nie znalazłem oprócz jakiejś niemieckiej strony.
 13. Kojarzycie te krowy ? Najpierw zrobiony jest model krowy a potem skopiowany i skurczony tak żeby była grubość szkła. Chce osiągnąć taki sam efekt. Przez skalowanie tego nie zrobię bo nie będzie równej grubości "materiału". To się robiło jakoś na wektorze/kierunku polygonów można było je rozsunąć na zewnątrz lub skurczyć. Coś jak opcja Countour w Corelu. Nie potrafię sobie przypomnieć co to było.
 14. Wygładzenie zwiększenie trójkątów na obiekcie Witam. Zapomniałem jak stworzyć nowy gładszy obiekt z już istniejącego. Na chwilowe wygładzenie wystarczy wcisnąć raz lub dwa plusik + > ale jak się robiło z tego nowy obiekt ?
 15. Cześć. Może mnie ktoś podratować plikiem data2 z instalki XSI 6.5 . Płyta mi się popsuła i nie ma tego pliku > przynajmniej instalator o niego woła.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy