Skocz do zawartości

ustawienia mentala


heaven

Rekomendowane odpowiedzi

witam... jestem dosc swiezy w grafice 3d. zajmuje sie tym od 4 dni. mam juz nawet jeden ciekawy projekt ( wedlug mnie ) ale ciekawi mnie jedno. czy sa jakies dokladne ustawienia mentala zeby renderowal grafike bardzo realistyczna czy moze trzeba sie bawic w ustawieniach rendera ? sorki za pytanie ale nie znam sie dokladnie na tym jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zależy jakie efekty chcesz uzyskać. Jeśli chcesz, żeby Twoje prace nabrały realizmu, to weź się za zakładkę Indirect Illumination, tam masz wszystkie symulacje zjawisk fizycznych związanych z oświetlaniem(Kaustyka, globalna iluminacja, te sprawy) :P i za zakładkę Render - są tam np. opcje dotyczące wielkości ziarna(Jakość rendera) Ray tracingu. Przyjrzyj się wszystkiemu uważnie i pokombinuj z ustawieniami, zobacz co daje jakie efekty:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma odpowiedzi na to pytanie.

Ja ci powiem, że mental jest lepszy, choć niektórzy uważają, że jest trudniejszy.

 

vray'a często używa się do renderingu wizualzacji pomieszczeń, jest chyba mniej ustawiania niż w przypadku mentala.

 

mental ray to zdecydowanie renderer produkcyjny - szybki, świetny displacement, w iare proste pisanie własnych shaderów (ale to raczej w dalszej perspektywie, na wyższm poziomie zaawansowania).

Działa na różnych platformach z różnym oprogramowaniem. Jest to tego zintegorowany z wieloma programami np. z Maya/XSI/3dsmax no i do tego jest też wersja standalone, czyli samodzielny renderer nie wymagający instalacji żadnego z powyższych softów.

 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, poszukaj na forum, bo taki temat z pewnością był już nie raz poruszany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności