Skocz do zawartości

Scena 3d: biurko dziecka (moja pierwsza pracka)


MF

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

To moze ja podpowiem cos. Kompozycje psuje ulozenie kartki. Jej krawedzie sa rownolegle do krawedzi stolu, a to stwarza bardzo statyczne zludzenie. Dzieci nie sa statyczne, a raczej chaotyczne wiec jakos ja delikatnie przekrec. Kompozycja bedzie bardziej dynamiczna. A jesli chodzi o kamere, to musisz eksperymentowac. Ja moze poszedlbym w te strone, ze jesli kartke obrocisz zgodnie z ruchem wskazowek zegara, to kamere przesun w prawo, tak zeby znow Ci nie wyszlo, ze krawedzie kartki sa rownolegle do ram calosci...

No i przyszlo mi do glowy, ze stol tez moglbybyc gdzieniegdzie pomazany, dzieci raczej nie trzymaja sie ram kartki.

...i jesli to nie zburzy Twojej wizji to zwieksz jasnosc kartki. Niech bardziej skupia na sobie uwage widza! Powodzenia!

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze! [lol2]

Zauwazylem pewna Ciekawa rzecz, te markery maja strasznie ostre koncowki, jak w olowku, zas linie na papierze sa jak malowane pedzlem do podklejania tapet! ...oczywiscie to jest nieistotne, tak tylko sobie napisalem! Jesli uznasz za stosowne to popraw, jesli nie to i tak idzie Ci calkiem fajnie!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podopowiedz. Poslucham sie twojej rady i troche to pozmieniam. Jasnosc kartki zalezy wylacznie od swiatla, wiec to nie problem. :) A co do tego markera to dzicke jest niezdecydowane i se otworzylo marker a nie użylo go. A ten rysunek namalowalo pastelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jest GIT, jak mowi moja dziewczyna! ;) ...z mojej strony powiem tylko tyle, ze jeszcze odrobine bym zblizyl kamere, bedzie ciekawiej, wieksza role odegraja te drobiazgi i straca na wadze puste, nudne powierzchnie. Zdesycdowanie wole II z zaprezentowanych renderow. Na pierwszym, krawedzie biurka pokrywaja sie z ramami calego obrazu co robi zle wrazenie i scena staje sie znow statyczna. Na drugim renderku jest duzo fajniej, tylko teraz krawedzie kartki sa rownolegle z krawedziami stolu. Wole II ujecie ale kartka rotate w przeciwnym kierunku.

Eksperymentuj dalej! Idzie Ci calkiem fajnie! Bede dalej sledzil Twoje poczynania...

Pozdrawiam!

 

PS. Chociaz nie, przyjrzalem sie II renderowi i juz bym nie obracal tej kartki! Zamiast tego, moze kamera niech zjedzie troche w dol, niech zwiekszy sie glebia obrazu, bo w tej chwili, jak widac tylko ten kawaleczek nogi biurka, to na pierwszy rzut oka nie wiadomo czy patrzymy z gory, z duzym czy malym katem. Pokaz bardziej, ze to jest 3D! I skoro lampka jest na teleskopach, to tak ja pochyl, zeby bylo widac gorna czesc. Nawet niech czesciowo tylko wchodzi gdzies z gory w ramke obrazka...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx mi takze sie bardziej podoba ten II. Zaraz zamieszcze zbilzenie i większy render conajmniej 1,5 razy jak te. No i wielkie pozdrówka dla twojej dziewczyny;)

 

ps. Lampki nie pochyle bo bym musial model rozbijac. Glupio zrobilem i go polaczylem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok! Ale...

...odsun troszke kamere, zblizenie jest odrobine za duze i podnies ja w pionie tak zeby pokazac wiecej tej lampki. Jesli ma byc widac tylko te rurki to tak samo mozesz ja sobie calkiem darowac...

...jeszcze jedna rzecz na ktora zwroc uwage. W lewym dolnym rogu masz fragment krawedzi biurka, zupelnie nie potrzebny. Nie zostawia sie takich zmieci!

Kadrowanie to bardzo trudna sprawa....

PS. A wiesz co ja bym zrobil na Twoim miejscu teraz? Wyrenderowal obrazek bez sciany i zapisal w TIF\'ie z kanalem Alpha! Potem wyrenderowal sama sciane z jakas tapeta? Wrzucil to ro Photoshop\'a i na pierwszej warstwie umiescil sciane z tapeta, a nad nia scenke z biurkiem. Wyjdzie Ci to samo, ale w wygodny sposob filtrami blur zrobisz bardzo szybko glebie ostrosci! [lol2]

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesledzilem sobie caly ten post i musze stwierdzic, ze jak na pierwsza pracke w 3dstudio, masz naprawde niezla wprawe... Lampka wyszla Ci calkiem sugestywnie, a o kredkach juz nie wspomne :) Wszystko wskazuje na to, ze juz wczesniej musiales miec stycznosc z tego typu programami, lub czytales mnostwo literatury \"na sucho\" :] Ja zajmuje sie 3D Studio juz kilka lat, z duzymi przerwami, a jednak nadal mialbym problemy, zeby w 4 godzinki zrobic taka fajowa lampke z kabelkiem.

Zycze powodzenia, pomimo tego, ze pracka jest juz na ukonczeniu, ale co tam... :)

 

Pozdrowienia z Gdyni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, chcialem jeszcze zapytac o jedno...

Jesli chodzi o kredki, to skad wziales teksturki na papierki je otaczajace ?! Nie mow, ze pozdzierales je z prawdziwych pasteli i kazda po kolei skanowales :) O to samo moglbym w sumie zapytac w sprawie pisaczkow... A jeszcze zakretki tychze, bardzo fajnie wyszly... wygladaja tak, jak te prawdziwe... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykryłem buga - logo jest comiciem napisane, a w rzeczywistyosci wyglada inaczej (mam takie same kredeczki :D)

 

A tak na serio to ładnie ta pracka wyewoluowała...

 

Jedynie co to ten paintowy rysunek na kartce razi, sprobuj moze cos pomazac na karce i zeskanowac

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by gedzior

Aha, chcialem jeszcze zapytac o jedno...

Jesli chodzi o kredki, to skad wziales teksturki na papierki je otaczajace ?!

Odkryliście. Teksturki robilem w photoshopie. Czcionki ustawiałem aby w miare przypominały oryginał tak samo jak z markerem. Saygon masz racje. Te ostatnie rendery robiłem w scanline a wcześniejsze były w brazilu i dlatego teraz to wygląda tak plastikowo.

 

No i jeszcze jeden render tym razem mniejszy:

 

stol12.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by holo

jeszcze jak byś dał to co na kartce jest ze skanu a nie z fotoszopa to było by wogóle miodzio

Wiem o tym tylko jest jeden problem - narazie nie mam skanera, więc zostanie tak jak jest teraz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności