Skocz do zawartości

WIP 2d: perska ślicznotka: update


purple

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jej lewa ręka wygląda jak kikut, dopiero trzeba się wpatrzyć by zauważyc że dziewczyna nie jest kaleką, i klatka piersiowa jakaś taka płaska (nie chodzi mi tu taj o jakies walory sekretarskie bo są co się naturalnie chwali i ceni) brakuje jej przestrzeni, może o ile masz taką możliwość pooglądaj sobie ją z bliska zobaczysz jak duzo tam jest ciekawych rzeczy:P no i powodzania nie jest źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie :). Zaczynasz, a od razu łapiesz sie za bardziej wyszukane kompozycje -ambitnie. Co do pracy, całkiem dobrze zbudowana, może trochę zbyt płaska sama postać, brakuje cienia wynikającego z przesłonięć np. tuż pod lewą dłonią. Eksperymentuj z kolorem, barwami dopełniającymi.

Chętnie zobaczę następne prace :) Trzymaj sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prpoponuje poczytac o anatomii , potem o rysowaniu . proporcje dziwne , kreska taka sobie - naciskaniem "pedzla" , kreskowaniem , sama kreska mozna nadac charakteru , nie wiem jak dlugo rysujesz i moze jestem zbyt krytyczny ale dalbym 3 / 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba taka:rady niech będą sugestywne, i kreatywne(jak na razie Takich potrzebuję),ale nie dołujące(delfku!),bo mi-lajkowi nie jest łatwo coś takiego urodzić od tak-a po godzinach wgapiania się w monitor, ciapa się perspektywa i wszelkie proporcje-po prostu ich nie widzę...

Po to mi to całe WIP-ostwo;)

Ale teraz grzecznie biorę się do roboty,i poprawiam się.Chętnie coś o dłoni usłyszę,i jakie macie pomysły na likwidację "kikuta",co do perspektywy-już przerabiam:)Trzymajcie kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prpoponuje poczytac o anatomii , potem o rysowaniu . proporcje dziwne , kreska taka sobie - naciskaniem "pedzla" , kreskowaniem , sama kreska mozna nadac charakteru , nie wiem jak dlugo rysujesz i moze jestem zbyt krytyczny ale dalbym 3 / 10

 

 

No bo ja wiem, nie jestem pewien co kolega chciał tutaj przekazać... Wystawianie oceny dla WIP'a, to dla mnie troche jakby stwierdzić, że samochód, który jest na taśmie w fabryce jeszcze nie jeździ więc jest beznadziejny. Tak ja to rozumiem. Nie rozumiem też, czy oceniasz kreskę ołówka czy ps'a - mógłbyś sprecyzować, ja tu widzę głównie kreskę ołówka, natomiast wydaje mi się, że krytykujesz sztukę w psie - która tutaj dopiero się zaczyna... proponuję przemyśleć sens eksploatacji klawiatury w ten sposób.

 

Co do reszty - powolutku aż do skutku, uważam, że może to być bardzo obiecujący debiucik :). Czekam na upy i kolejne pracki, podoba mi się.

 

Zdaniem krytycznym :D - ten kikut rzeczywiście trza poprawić... w sumie nie wiem jak, ale trzeba. Pozdro!

 

EDIT:

Popatrzyłem i wiem - przedramie źle idzie - jakby poprowadzić linie, okazało by się, że ma solidnie wybity łokieć. Innymi słowy, albo łokieć jest za nisko, albo przedramie skierowane jest za wysoko... wydaje mi się, że łatwiej będzie Ci poprawić drugą wersję, ale pozostawiam to Twojej ambicji :), jeśli oczywiście mam rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej brudu - więcej pociągnięć pędzla. Jeśli już miejscami zdecydowałeś się pokryć ołówek zamiast tylko "od spodu" podkolorować - to już jedź po całości, aby to jakoś spujne było.

 

Co do twarzy - odległość od czubka głowy do połowy oczu, od oczu do czubka nosa i od czubka nosa do podbródka powinny być mniej więcej jednakowe. U ciebie wydłużyła się długość nosa, przez co usta pomimo tego, że znajdują się w połowie odległości od nosa do krańca podbródka, to jednak nie są do końca poprawnie umiejscowione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wielki Mardoku! Muszę to sobie rozpisać na części pierwsze, wyliczyć z tego całki po trajektorii ortogonalnej i wymierzyć termobimetalem;D;D

a tak serio,serio...to...hmm...pewnie rację masz,ale ja to se muszę na kartoczce wyrysować i powoli wykreować;P

dzięki za rozpracowanie tego bałaganu,bo już wydawało mi się,że nigdy tego nie poskładam-prawdziwy z Ciebie 007;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,przyznaję,że coś jet skopane w tej facjatce,i nawet z pokorą przyznaję,że problem nie jest tylko w nosku,bo ruszenie go otwiera(oj...wierzcie mi) prawdziwą puszkę pandory jeśli chodzi o proporcje...jednakowoż nosek daje jej słodki wygląd, więc narazie zostaje.może oczy zmniejszyć,czy cuś(??), a no i ten brud...blurem go?smugem? jak się w ogóle likwiduje takie paskudne pozostałoci po ołówku(tzn-oczywiście cosik już wiem o psie,ale może są na to jakieś wyprubowane,specjalnie do tego myki...)well...dawajcie wskazówki,i niech moc tableta będzie z wami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kwestii technicznych w PSie, to długo by tłumaczyć. Z czasem dojdziesz do tego wszystkiego. Po prostu dużo pracuj z warstwami - dodawaj, łącz, dziel itd. :P Możesz nawet posmużyć po tym ołówku. Kombinuj, bo rysunek ma potencjał ;)

 

Pozwolę sobie tylko sprostować Marduka, bo chyba chodziło nie tyle o czubek głowy, co o linię włosów (na styku z czołem)... hehe, oczywiście ta reguła nie dotyczy osób łysiejących. I moim zdaniem nie do linii oczu, a do dolnej linii brwi... ale może to tylko ja taki nie wydarzony jestem. Czyli jakby zrobić niższe czoło, ciut krótszy nos i przesunąć usta minimalnie wyżej, to powinno być git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://realcolorwheel.com/human.htm .... tu jest conieco o proporcjach i zależnościach pomiędzy poszczególnymi częściami twarzy i ciala po hamerykańsku, jak będziesz umiał wyrecytować wszystkie zależności z pamięci, a potem je zastosować to może dostaniesz lepszą ocene wip'a niż 3/10 ;D dobra, a tak na serio... poucz się tego na początek, popracuj też nad światłem - cieniowaniu w Twoim wykonaniu brakuje głębi... polecam też narysować ten obrazek jeszcze raz.... jak chcesz możesz ustawić ten obrazek jako warstwe z opacity niskiej wartości i rysować po nim na nowej warstwie nowy, tym razem poprawiając błędy, jak Ci nie wyjdzie nie kasuj, zobacz co jest nie tak, i 'schowaj do szuflady' zrób następny i następny i następny, jak uznasz, że wyszedł taki, którego nie musisz się wstydzić to go pokaż ;D

 

edit - przypomniało mi się, że jest jeszcze kilka tutków DP do photoczopka, centralnie na stronie głównej w dziale tutoriale, strony na której jesteśmy ;D http://www.max3d.pl/tut.php?id=197, http://www.max3d.pl/tut.php?id=196, niby mało, ale zawsze coś, no i przeszukaj dział tutoriale 2d tego forum ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo ja wiem, nie jestem pewien co kolega chciał tutaj przekazać... Wystawianie oceny dla WIP'a, to dla mnie troche jakby stwierdzić, że samochód, który jest na taśmie w fabryce jeszcze nie jeździ więc jest beznadziejny. Tak ja to rozumiem. Nie rozumiem też, czy oceniasz kreskę ołówka czy ps'a - mógłbyś sprecyzować, ja tu widzę głównie kreskę ołówka, natomiast wydaje mi się, że krytykujesz sztukę w psie - która tutaj dopiero się zaczyna....

 

nie rozumiem a propos tego wystawiania oceny dla WIPa - mam prawo napisac co mi sie nie podoba , nawet dac ocene na poczatek , dla mnie sama kreska , proporcje czlowieka sa nie takie jak powinny i pisalem zeby poczytac o anatomii a takze o rysowaniu .. jesli bedzie efekt finalny tez ocenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki serdeczne za pomoc-zrobię jej jakąś operację plastyczną,a tym czasem nie kłucić mnie się tu na moim wątku chłopaki!;P

Gemi, Oro-dzięki za analizę,lecę kombinować. Ale może widzielibyście jakieś tło do niej,pomysł na tą laseczkę...bo mi jakoś wena siadła...:(

 

dobra, zakładam linie pomocnicze i jadymy-tak jak mnie uczyli-O Boże,to było straszne,np.:ktoś zrobił krzywe zdjęcie krzywego budynku,na tle krzywej kamienicy-a my prostowaliśmy te cholerstwa perspektywą skalowaniem,zniekształcaniem-eech...najgłubsza robota świata,tu poprawisz,tam wylata;P no cóż-lets rock! eech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hum.. według mego gustu to dałbym na tło kawałek domu z dużym oknem, po którym spływałyby powoli strużki deszczu, z ledwo widocznymi w półmroku za oknem skrawkami jakiegoś widoczka, klasyczniej to chyba jakiaś wyspa tropikalna, z niebieskawo-fioletawym niebem i łódką na morzu może?? możesz chyba też wrzucić obrazek do wątku overpainting, może tam ktoś się skusi, wymyśli i dorobi jakieś tło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo...a dlaczego nikt mi nie powiedział,że linie pomocnicze się zapisują???Ciekawostka,może można to nieźle wykorzystać,ale narazie mam problem by je zdjąć,nie pamiętam jak to się robiło...eeech te wagary na studiach,człek myśli,że się nic nie stanie-a tu proszę,wychodzą takie kwiatki;D

 

proporvje lekko poprawione,i w ogóle troszkę poprzątane,ale wariacki pomysł przyzedł mi do głowy-a może tak zrobić z niej córę szatana...?;p

 

mojapannadobra52kolcys4.th.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh.... pomysł nawet ma potencjał, heh, pasuje jej czarny makijaż na powiekach, ale czegoś takiego nie robi się w '10 minut' za pomocą kilku filtrów, zmiany kontrastu i jasności... zrobiło się o wiele mniej czytelniej... ciężko w ogóle zobaczyć zmiany proporcji twarzy... dobra grafika nie powstaje w przerwie na reklamy >.> nikt Cie nie goni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oro,wiem,ale czsem mi ię len włacza,i przychodzą mi takie stupidki do głowy.Tak naprawdę zdaję sobie prawę,z tego że filtry to "obciach",ale koncept kolorystyczny,czy jakiś inny,czy światła, zawsze może dać...a teraz rzucam upka,i chowam głowę przed gradobiciem krytyki...

 

Oto on:

mojapannadobra52kolfc9.th.jpg

 

-bijcie :)

 

to narazie taki niedoróbek,i chyba trza mi było w mniejszej rozdziałce to wrzucić,bo to śmierdzi strazną chałą narazie,ale to tylko "krok",a nie finish...

 

a no i chodzi mi narazie o proporcje tej babki,bo reszta to tak na pół gwizdka była robiona.jedyne co wychodzi to oko,ale ten temat od dzieciaka ćwiczę,i jakoś nalepiej znam jego anatomię,reszta kuleje,choć, na "rysunku" mnie zawsze chwalili...

 

 

quote=o r o;559852]hum.. według mego gustu to dałbym na tło kawałek domu z dużym oknem, po którym spływałyby powoli strużki deszczu, z ledwo widocznymi w półmroku za oknem skrawkami jakiegoś widoczka, klasyczniej to chyba jakiaś wyspa quote]

 

dobry pomysł jak tak patrzę,naprawdę pasuje,dzięki;) Zastanowiam się jednak nad czymś troszkę mroczniejszym(chociaż ona taka nie mroczna...:( ).

w każdym razie czekam na jakieś propozycje tła(bo dla niewtajemniczonych-szukam pomysłu na scenkę z tą laską), więc jakby coś-to piszcie,zapraszam!

 

 

......................................................................

 

Nikt nie pisze, więc pokazuję nowy pomysł,co ja mówię-wreszcie pomysł!

Może się tam ruszycie,zatrzymacie na sekundę szalejące piórka i pod nimi łamiące się biurka;P i napiszecie czy ta idea do kosza,czy jednak będzie z tego kokosza;D :

 

perska1ui6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moim zdaniem czynisz bardzo duży postęp. Pomysł fajny, wyrazisty, coś zaczyna się dziać. A co dalej :) ? Zaczyna mi się bardzo podobać ta pracka, tym bardziej, że lubię ten klimacik - jak mniemam w kierunku baśni tysiąca i jednej nocy. A co z resztą kadru :> ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armia, Leszek lenia, Arturros dzięki serdeczne za komentarze:D

Trza się nieźle narobić(a ja wszystko mychą dziargam...),żeby dostać pochwałę na tym forum,dlatego niezły to dla mnie zaszczyt, tu (no offence ocourse)-chciało by się powiedzieć zaszczyt kopnął mnie w 4litery;D. świece iskrę złapały, i silnik wchodzi na wysokie obroty(tudziesz procek i mój mózg i moja prawa ręka;p).

Lecę dziargać dalej!

 

Ps: Leszek wzorek fajny, ale też fajnie wyjął mi półtorej godziny z życia;)

Ps2: Nie chce ktoś sprzedać Wacoma ? ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że olałeś tło...

 

He he, Drobne sprostowanie-olaŁAŚ ;D

 

masz rację,może jeszcze do niego wrócę,ale na razie taki zoom pozwala mi się skupić na detalach, i strasznie się spodobał, w porównaniu do bezpłciowego tła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorek świetny bardzo mi się podoba:) Do poprawy jest oko za które wziąłbym się w pierwszej kolejności (dodaj jakieś refleksy i nanieś różne odcienie tego brązu). Zarzucam lekki overpaint który pozwoliłem sobie zrobić (nie mogłem się oprzeć, mam nadzieje że się nie obrazisz;p):

perska1ui6overpaint.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oro to mi nawet pochlebia;)

 

RaVirr szyja mi się podoba w tym overpaincie, ale co do jasnej ciasnej

robią te cienie na ręce-przecież u mnie to jest taki malutki skrót perspektywiczny,by łokieć było widać (mniej więcej w połowie ręki),ale może u mnie to mało skutecznie zaznaczone,i tego nie widać...mimo to dzięki za zaangaż ;)

co do oka to wiem,już pracuję, zmieniam też usta i nosek:)

 

kolejny step:

 

 

 

perska3kadr1rozmiarkopins0.jpg

 

hihi,teraz widzę,że ma zieloną ręke:D

 

........................................

 

 

 

 

 

 

 

nowy upek:

digitalpainting3ds9.jpg

Shot at 2007-08-04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tia, nie ma sprawy- rzeczy nie moliwe od ręki, cuda na poczekaniu ;D

a może jeszcze w oponki kichnąć? ;D

 

ps: narazie wychodzę z kryzysu formy i proporcji, a także nadaję chociaż cień realizmu - a ty mnie prosisz o wyraz w oku, rozumiesz aluzję? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuj jeszcze pocisnac ciemniejszymi kolorami tam gdzie trzeba, bo jest caly czas plaskie , a chcialbym zeby ladnie bylo, bo sie przywiazalem do tej laski jak robilem Ci overpainta ;)

 

edit: zeby nie byc goloslownym:

 

purp.jpg

 

...moze pamietasz jeszcze moj overpaint;), tam chyba lepiej widac o czym mysle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mant-raz dzięki, pokombinuję,wiem że płasko- ale lepiej w ogóle?

ps: w razie czego, to temat "overu" tej pracki wciąż aktualny w overpaincie;)

ps2: pamiętam,starałam się iść za radą, ale też zachować indywidualność ;)

dienx jeszcze raz:)

.........

hmm...łądnie wygląda w B&W :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności