Skocz do zawartości

Sprzęt-Doradźcie koledzy


kropa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No dobra, a więc przejrzałam i wybrałam:

http://www.mojecyfrowe.pl/fotografia/canon-eos-350d-kit-z-obiekt-18-55mm_did402,2062.html

 

Do tego karta

http://www.mojecyfrowe.pl/fotografia/cf-2gb-sandisk-extreme-iii_did30137,3738.html

 

Akumulator chyba dokupię w cyfrowe.pl bo na mojecyfrowe.pl mają do wyboru tylko 2 :/

 

A torby w miarę ciekawe znalazłam-dodam,że nie zależy mi na dużej torbie bo i tak nie sądzę, żebym potrzebowała taką na kilka obiektywów. Moze jak się ich dorobię to kupię większą torbę :) A jako, że jestem kobietą wyglad też sie dla mnie troszkę liczy :P

http://www.allegro.pl/item211710883_torba_case_logic_dcb_56_do_lustrzanki_od_ss_fvat.html

http://www.allegro.pl/item211799367_nie_tylko_damska_torba_na_lustrzanke_crumpler.html

http://www.allegro.pl/item212912234_tamrac_5531_adventure_messenger_1_super_torba.html

Chyba, że jakąś fajną mi polecicie.

 

Statyw mam :)

Jak myślicie? Coś tu kiczowate jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chciałam się pochwalić-odebrałam dzisiaj mojego Canona :P

Dokupiłam do niego oczywiscie kartę pamięci, torbę wzięłam narazie Canona(mieli w sklaepie w pormocji) a potem sobie dokupię ten plecak o któym pisaliscie. A dodoatkowo, ponieważ miewam czasem pecha, wykupiłam ubezpieczenie na aparat na wypadek kradzieży, rabunku i uszkodzeń których nie obejmuje gwarancja. Chyba na początek starczy, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki pozeracz? 3 dobre szkla kupic z glowa i masz spokoj

tak to się na początku mówi :)

apetyt rośnie w miarę jedzenia

...najpierw szkła

...potem filtry (jakiś zestawik cokinów)

...później przychodzi ochota na system lamp, bo przecież jeden flash to nie zabawa

...a jak są lampy to i tła by się przydały

...no ale mieć coś takiego i strzelać 350?... 5d trzeba kupić

...a potem 1d mk3

...w między czasie wyjdzie coś nowego, i tak to się kręci :)

studnia bez dna :(

 

kropa: gratulacje :)

jak wygląda sprawa z tym ubezpieczeniem? jest to coś dla canonów, czy ogólnie dostępne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kropa: gratulacje :)

jak wygląda sprawa z tym ubezpieczeniem? jest to coś dla canonów, czy ogólnie dostępne?

Heh, no ja się boję własnie tej studni :P

Jeśli chodzi o ubezpieczenie aparatu, to udało mi się wychwycić ofertę tylko w cyfrowe.pl - tam gdzie kupiłam aparat. Dotyczy on wszystkich zakupionych u nich aparatów z tego co wiem, nie tylko Canona Jest to ogromne szczęście dla mnie, ponieważ nie wiem czy znajdzie się towarzystwo ubezpieczeń, które ubezpieczy wam sam aparat czy lapciaka-nie oferują takich ubezpieczeń. Można ubezpieczyć tylko jako element mieszkania,ale to ubezpieczenie chroni tylko na wypadek gdy z domu wam go zwiną, a nie tak jak ja mam przy uszkodzeniach i rabunku :/ To, które wykupiłam musi być chyba specjalną ofertą dla tego sklepu (można poszukać w innych sklepach). Akurat ubezpieczenie jest w Compensie, wiec można też u nich spytać, ale nie sądzę zeby zawierali takie pojedyncze umowy :/ Z tego co wiem, trudno coś takiego znaleźć i to jest lipa, bo ubezpieczenie ważne jest tylko rok i jak się okazało bez możliwosci przedłuzenia (ale dobre i to).

A jeśli chodzi o tą studnię bez dna, to już dzisiaj kolega spytał się mnie czy ja mam filtr UV albo jakiś skylight a jak mu napisałam, że nie to mi napisął, zebym jak najszybciej kupiła bo: "to żeby niechcący nie dotkąć soczewki, która jest bardzo wrażliwa na wiele substancji i bardzo czuła na tłuszcz,pot z rąk" -> serio kupić od razu taki filtr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić:) Wydatek duży nie jest a naprawdę się przydaje. Raz miałem sytuację w której koleżanka prawie wyczyściła mi palcem soczewkę bo stwierdziła że jest brudna:D Polecam więc choćby na wypadek gdyby ktoś ciekawski chciał sobie pomacać szkiełko:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to się na początku mówi

apetyt rośnie w miarę jedzenia

...najpierw szkła

...potem filtry (jakiś zestawik cokinów)

...później przychodzi ochota na system lamp, bo przecież jeden flash to nie zabawa

...a jak są lampy to i tła by się przydały

...no ale mieć coś takiego i strzelać 350?... 5d trzeba kupić

...a potem 1d mk3

...w między czasie wyjdzie coś nowego, i tak to się kręci

studnia bez dna

hmmm zalezy co kto lubi i jaka ma manie

 

z tego co wymieniles to sam bym kupil tylko 2 fajne lampy

 

A jeśli chodzi o tą studnię bez dna, to już dzisiaj kolega spytał się mnie czy ja mam filtr UV albo jakiś skylight a jak mu napisałam, że nie to mi napisął, zebym jak najszybciej kupiła bo: "to żeby niechcący nie dotkąć soczewki, która jest bardzo wrażliwa na wiele substancji i bardzo czuła na tłuszcz,pot z rąk" -> serio kupić od razu taki filtr?
az tak delikatne nie jest (szczegolnie przy kicie ktorego warto wymienic) ale przydaje sie jesli cos ma trafic w obiektyw (kamien, iskra, odprysk) lepiej stracic uv niz obiektyw

 

350d ssie - teraz 30d jest na fali :P

podaj glowne roznice ktore wplywaja na jakosc obrazu badz ergonomie uzytkowania?

sam chcialem kupic 20D ale jednac chce 350D. A ty za to kupiles 400D z ultradzwiekowa myjka ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolejne pytania mam do was :P Nie wiem jaką jakość zdjecia najlepiej nastawić. Słyszałam,ze dobrze mieć RAW bo łatwo można je wtedy obrabiać. Z tego co mi wiadomo to jakość mniej wiecej taka jest do wyboru:

wygładzane JPEG mały

wygładzane JPEG średni

wygładzane JPEG duży

niekompresowany RAW + wygładzane JPEG duży

niewygładzany JPEG mały

niewygładzany JPEG średni

niewygładzany JPEG duży

niekompresowany RAW

Mi to duzo nie mówi :| Co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani znowu kolejna prośba o radę :P Zamęczę was, wiem ale musze to wiedzieć :)

No bo jest taka sprawa, że aparat mi pokazuje ze już akumulator jest już trochę (nie wiem ile, bo pokazuje połowę albo mniej) rozładowany. Ja zrobiłam od początku już ok. 200 zdjęć. No a jutro jadę na fajny zlot i potrzebuję, żeby wytrzymał mi kilka godzin focenia. Pytanie-czy mogę go naładowac dzisiaj czy powinnam do rozładowac do końca i dopiero naładowac? Jak go naładuję dzisiaj nie będzie mi krocej trzymał? Plisss, pomożcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuciel ja bym uwazal z takim akumulatorem. Kiedys na allegro kupilem baterie do telefonu 1200mAh, standardowa oryginalna miala 850mAh. Ta z allegro trzymala krocej. Przegaladam jakis czas pozniej komentarze tego kolesia i widze negatywa bez odpowiedzi a w nim cos w stylu "jestem elektronikiem, kupilem ta baterie, zmierzylem pojemnosc, ma okolo 600mAh..."

 

Cchcesz dobrze, musisz placic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności