Skocz do zawartości

Jak to wykonać? czarne wiezcholki?


mattius32

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie moze smieszne ale dopiero zaczynam poznawac 3ds. Podczas tutoraiala audi a3 w filmiku "05EvenMoreModeling" prezentujacy go, konczac prace odznacza juz samochod wychodzac z zakladki poly i samochod robi sie szary z czarnymi edge zamiast bialych. Jak narazie wszystko robilem tak jak w tutorialu i do wszystkiego udalo mi sie dojsc ale nie wiem jak uzyskac taki efekt:( Mam nadzieje ze zrozumieliscie o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

dałem screena w załączniku o co mi biega. Gosc to robi jakim skrotem klawiaturowym jednym stuknieciem, poza tym juz nie raz widzialem tego typu renderingi to musi byc jakas blachostka ktora kazdy kto siedzi troche w 3ds zna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak napisałem, a tak dokładnie będzie to wyglądać w viewporcie. Co do renderów z siatką to zależy od używanego renderera, np w vray'u wrzucasz mapkę VrayEdgesTex w slot diffuse, w scanline zaznaczasz wireframe w opcjach materiału...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evarcha ale gdzie mam tego szukac jestem zielony

 

w górnym rogu kazdego viewportu masz jego nazwę np. PERSPECTIVE jak klikniesz na tym prawym klawiszem to pokaże się MENU i tam gdzieś na początku masz ten tryb renderowania w viewprocie (zapomniałem jak sie to nazywa) leć po kolei od początku aż znajdziesz - F4 pokazuje siatkę na ocieniowanym modelu a tobie chodzi o model w kolorze tła a siatka czarna - wiec tam to znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khem, jak dla mnie jest to dokładnie to o co Ci chodziło ;o

 

damnel7.jpg

 

ew. sprawdź czy masz odhaczone w display color tak jak na screenie u mnie i zauważ że facet w tucie też ma jako aktywny kolor obiektu czarny... Jestem praktycznie pewien że trzeba tak to zrobić... Tak czy siak efekt ma tylko estetyczny wymiar XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ma faktycznie czarny tylko ze podczas obobki jest jasno szary

--->to jest skreen na ulamek sekundy zanim zrobil sie ciemno szary z czarnymi krawedziami

 

evercha---> zgadza sie to nie jest istotne dla tutka, to tylko moja ciekawosc i efekt ktory mi sie spodobal;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz materiał szary w diffuse a kolor obiektu (w palecie po prawej na górze - czarny kwadracik) jest czarny. siła faktu jak edytujesz obiekt masz podświetlone edges na biało. jak klikniesz poza obiektem (skończysz edycję) zmienia ci się w szary materiał z czarnymi edgesami. to jest pomocne jeśli masz wiele obiektów w scenie i nie wiesz który kliknałeś. wtedy spośród czarnych wire czy edgesów jeden obiekt staje się biały i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety udalo sie dzieki tobie:) naprowadziles mnie w koncu na dobry tor:D

po prostu moj model nie mial nalozonego koloru z materialow!!! nawet nie wiem czemu bo w tutku od poczatku nic o tym nie bylo, wiec gdy dawalem czarny kolor z prawej zakladki to albo mialem czarny z bialymi liniami albo wszystko bylo czarne po zajsciu z modelu. no i w koncu sie udalo mam to co widnieje w tutku:P jeszcze raz dzieki wszystkim za pomoc

 

 

mam jeszcze jedno pytanie odnosnie funkcji cut. kiedy wykonuje ja gosc na tutku to stawiajac cuta rozbiegaja sie linie do najblizszych wiezcholkow i tak mu zostaja natomiast mi te linie znikaja po nastepnym postawieniu cuta. pomyslalem ze to moze przez ta funkcje magnesu angle snap toggle lecz nawet z nia nie jest tak jak powinno, czy moze jakos specjalnie nalezy operowac myszka?:F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności