Skocz do zawartości

[Film aktorski] "Rubic"


imprecis

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wrzuciłem film animowany, pora na film aktorski. Mam nadzieję, że mogę to tutaj dać, w końcu animacji też trochę jest (greenbox). Fabuła trochę niejasna wyszła momentami, niestety spowodowane jest to licznymi błędami popełnionymi na etapie zdjęć i niektórych rzeczy nie dało się już poprawić w fazie montażu. Z produkcji jestem średnio zadowolony, zdaje sobie sprawę z licznych błędów, ale cóż to mój pierwszy tak wielki projekt filmowy :)

 

Film był robiony przez grupę Imprecis na której stoję czele. Scenariusz, design, reżyseria, montaż, postprodukcja, domalówki, dźwięk, dobór muzyki i część zdjęć jest mojego autorstwa. Odpowiadałem również za budżet. Rysunki w komiksie są autorstwa Astrid, tutaj jedynie postarzyłem obrazki i trochę obrobiłem. Poza Astrid duży wkład miał Raku i Koplek, którzy operowali kamerą, załatwiali część lokalizacji i służyli za transport :) Bardzo przyczynili się również do scenografii (np. Koplek zbudował greenboxa). Z nimi również stworzyłem animkę, którą możecie oglądać w tym samym dziale :).

 

Jeśli są macie jakieś pytania odnośnie realizacji, oprogramowania itd. to śmiało proszę pytać :)

 

 

http://www.imprecis.com/final_rubic.wmv

(ok 82mb, 16min)

 

rubic2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pro-Filmowcem nie jestem ale sciagam bo lubie takie male produkcje. Dam znac jak dojdzie do mnie.

 

EDIT: od razu bede zapisywal co mi sie nie podoba

 

- bledy montazowe (jakies przypadkowe rzeczy)

- interlace pomyliles, i masz polpola pomylone

- miks audio na poczatku syfny ;/

- mylisz kierunki postaci, jesli 2 osoby ze soba gadaja, to zaznacz to ze mowia do siebie (50 pacjentow nie zdalo testu), jedna osoba mowi w lewo i druga, nie wiadomo do kogo mowia (ze soba czy do sciany)

- audio: dawaj jakies poglosy (wiem ze dogrywaliscie dialogi, ale chociaz sprawiaj wrazenie glebi) chodzi o dialogi

- kupcie jakis mikrofon!!!!!! bo ten co jest jest tragiczny (oczywiscie jesli chcecie sie tym zajmowac)

- deszcz za glosny i za malo przestrzenny

- muzyka za bardzo zaglusza dialogi

- jakies fade'y na muzyce bo urywasz strasznie!

- dziwne stereo (czasem audio jest na lewym kanale, przez co uszy bola na slychawkach)

- statyw !!!!!

- odszymiaj audio, jest pelno programow

- 10:38 fajny sfx, co to za muzyka chwile pozniej?

- chwile pozniej ktos mowi, jakies guru czy bog, mogles nadac mu dzwiekowo wielkosc, jakies echo czy reverb, znizyc dzwiek

- 12:50 - co to za muzyka?

- 16:15 - tepa cisza ;/

 

mam nadzieje ze albo poprawisz to, albo w nastepnych produkcjach zastanowisz sie nad tym, daj znac jak cos zrobisz :) chetnie obejze.

 

ogolnie fabula jest tak namieszana ze i tak nie wiem o co chodzilo ;/

wyglada to jak megadlugi trailer, i nastepnym razem trzymaj sie zasady " to co zrobisz ma 15 minut, mozesz spokojnie zmniejszyc do 5 minut"

 

powodzenia dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhuhu no bledy chyba juz zostaly wszystkie wypisane. Ogolnie podsumowujac, to dokladnie wyszly takie flaki z olejem bez skladu i ladu, cholera moze jakbys rzucil w wiekszosci scen kamerowanych ;) ten filtr u gory to moze by sie lepiej ogladalo.. niestety polowe przewinalem jak zobaczylem dlugosc filmu.. ciezko wytrzymac. Przeszkadzalo mi rowniez slaba gra aktorska a w sumie jej brak.. no ale czego mozna by sie bylo spodziewac po tak mlodej ekipie filmowej. Ale sa i plusy tez tego calego przedsiewziecia. Przedewszystkim wszelakie scenerie, sprzety zorganizowane przygotowane, naprawde niczego sobie tutaj jak na taka mloda ekipke to pozamiatalismy w tym wzgledzie cala konkurencje. No i 2 plus idzie za ukonczenie... bo zrobic taki dluuuuugi filmik z taka "obsada" i scenami to tez jest wyczyn... takze mam nadzieje, ze nie zaprzestacie dzialalnosci tylko wezmiecie sie odrazu za krecenie nastepnej.. ale juz lepszej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając wszystkie błędy widać sporo pracy. Obejrzałem całość 2 razy. Fajnie, że udało Ci się zaangażować trochę osób i coś stworzyć. Następnym razem będzie lepiej. Co do błędów to faktycznie jest ich trochę. W oczy rzuca się słabe światło prawie wszędzie. Dźwięk zdecydowanie do wymiany. Krytykę wykorzystaj twórczo. Nie chodzi o to żeby sprawić komuś przykrość. Chodzi o to, żeby następnym razem było super.

 

Mam kilka pytań:

 

Ile jest zgrane materiału ?

Jaką kamerą realizowane zdjęcia ?

W czym to zmontowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

master -> ty już nic mi nie komentuj :P Twoje komenty nie są zbyt rozbudowane i nic nie wprowadzają do dyskusji ;) Spamer :P

 

Nad grą aktorską pracuje cały czas. Uważam, że amator też może dobrze zagrać, kwestia poprowadzenia. Niestety nie za dobrze radzę sobie póki co z kierowaniem aktorów, ale do następnej produkcji będzie z tym elementem lepiej. Sporym błędem jest małe zróżnicowanie planów, za dużo pół-zbiżeń, za mało planu ogólnego. Dźwięk to oczywiście porażka :) Nie mam w tej dziedzinie doświadczenia, o ile obraz może się podobać (przynajmniej mi się podoba) to nad dźwiękiem muszę jeszcze sporo posiedzieć. Za mało ruchu kamery jest, za dużo statycznych ujęć. Statywu nie używam i nie zamierzam, gdyż wprowadza on dodatkową sztuczność. Zamierzam zainwestować w domowej roboty steadycam.

 

1) Ok 12h (3kamery) z czego ponad połowa do kosza ^^" Aktorzy non-stop się mylili (biorę to na siebie, mogłem lepiej ich poprowadzić). Niestety materiał spowodował średnio udaną produkcję, źle były kamery rozmieszczone (nie była lokalizacja dobrze zaplanowana, tylko tak by technicznych błędów nie robić jak np. łamanie linii akcji). Widzę tutaj plusy, sporo się nauczyłem, a niektóre elementy fajnie wyszły.

2) Sony TRV-75 * 2 i jakiś Canon (nie wiem jaki model, ale słabszy od Soniaca)

3) Avid Xpress 5.0

 

Co do następnej produkcji to zastanawiam się nad zrobieniem ponownie tego samego tylko, że zabiorę się za to z innej strony. Sama postać i pomysł mi się podoba - tajemniczy koleś chodzący i zadający zagadki tym, którzy nie odpokutowali za swoje winy, czyniący to by odzyskać utraconą duszę. Postać daje b.dużo możliwości. Scenariusz nie był taki zły, niestety realizacja położyła pomysł. Aktorstwo jest b.ciężkie, zwróćcie uwagę na to, że w wielu polskich filmach aktorzy grają słabo, a często są po 5 letniej szkole teatralnej, choć i tak wierzę, że jako reżyser mogę je znacznie poprawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się to ogląda, nie da się ukryć. O błędach pisano już powyżej, nie będę się powtarzał. Ja wymienię jeszcze kiepskie dialogi, wzmocnione dodatkowo przez aktorów. Narrator też nie popisał się ;]

Mimo, że wyszło jak wyszło, gratulacje się jak najbardziej należą. Czekamy na kolejny, tym razem lepiej zrealizowany film :)

 

BTW co to za muzyka na 5:30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film poprawie na pewno. Realizowałem go b.długo i ciężko byłoby teraz to zaprzepaścić przez odrobinę lenistwa, bądź brak wiary w to, że można z tego więcej wycisnąć. Ciesze się, że mimo tego iż film nie stoi na wysokim poziomie widać wkład pracy jaki został w niego włożony, gdyż był olbrzymi. Jeszcze trochę pracy w niego włożę i doprowadzę go do stanu ładu i składu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności