Skocz do zawartości

Kto się bawi w akcje?


Kulki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

moja kumpela zaczela sie bawic. Zainwestowala ok 5000zl, po ok pol roku zaczela zarabiac miesiecznie nic nie robiac ok 600zl. Wiadomo, czasem traci, czasem zyskuje, ja mowie o sredniej. Nie wiem ile teraz warte sa jej akcje wszystkie.

 

Mnie w kazdym razie przerasta gielda i zajme sie tym dopiero jak bedzie mnie stac na biuro maklerskie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh .

Ja inwestuje kasiure na gieldzie.

Fajna "zabawa" , trzeba miec troche wiedzy i szczescia.

Chociaz czasami moze podskoczyc cisnienie.

Na ten moment polecam Elektrim , w tej chwili jedna akcja kosztuje okolo 14 zl mysle ze gdzies za kilka miesiecy bedzie kosztowac conajmniej 2 razy wiecej.

Sam zarobilem na nim juz okolo 15 % w bardzo krotkim czasie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech:/ zawsze jak hossa już długo trwa to szarych obywateli zaczyna kusić perspektywa łatwych pieniędzy. wątki takie jak ten pojawiają się także na forach gospodyń wiejskich, a z ust do ust powtarzane są historie o "zarobionych" fortunach. i to jest najlepszy moment, żeby się wycofać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daymon - bez takich porad ;)

 

Najlepiej kupować na rynku pierwotnym. Zarobek jest wręcz pewny, tylko, że zawsze jest spora redukcja np. 98% co za tym idzie trzeba dużo kasy wyłożyć by zarobić :) Tutaj nawet za b.nie trzeba znać się na giełdzie. Co do akcji na giełdzie to ciężko przewidzieć, niektóre akcje idą 30% do góry, by potem przez kolejne 5 dni lecieć o 15% w dół :/ Nie grałem nigdy na prawdziwej giełdzie, jedynie na symulatorze. Po miesiącu gry już mi się to znudziło i zaprzestałem grania (byłem ok 1 000zł do przodu, inwestując 10 000zł). Lepiej obecnie nieruchomości kupować niż grać na giełdzie, choć to wymaga też większych nakładów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę lipa całyc zas myślisz co się dzieje z akcjami/opcjami i wsumie stress.

Nieruchomości nie warto kupować. bo napchany jest rynek i każdy tak powie.

Jak się niema mocnych nerwów i czasu na własne analizy to raczej Otwarty Fundusz Inwestycyjny jest lepszym rozwiązaniem.

a jak już akcje to teraz wszystkie elektryczne pójdą do góry, bo nowa giełda Energii Elektrycznej ma zostać otwarta, i będzie mozna prądem handlować. Koniec lokalnych firm które miały od zawsze monopol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daymon - jak wspomniales o Elektrimie to przypomialo mi sie ze mam kolege ktory pracuje w Simmons&Simmons. Oni reprezetuja strone niemiecka w jakiejs tam sprawie zwiazanej z elektrimem. Nie wiem o co dokladnie chodzi... Jakby nie bylo kolega wspominal cos o takiej akcji (mowil ze robi sie to dosc czesto) ze jest pewna grupa osob ktora ma dostep do informacji o tym co ma sie stac np jesli chodzi o jakies pozwy, roszczenia, decyzje itp (np od prawnikow prowadzacych taka sprawe :D)zanim to trafi do "mass". Jak wiadomo ma to wplyw na notowania, a majac takie info mozna podjac jakies kroki kupno/sprzedaz zanim zrobi to reszta :)

 

Taka mala ciekawostka, wiem ze ten trik ma jakas nazwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daymon - jak wspomniales o Elektrimie to przypomialo mi sie ze mam kolege ktory pracuje w Simmons&Simmons. Oni reprezetuja strone niemiecka w jakiejs tam sprawie zwiazanej z elektrimem. Nie wiem o co dokladnie chodzi... Jakby nie bylo kolega wspominal cos o takiej akcji (mowil ze robi sie to dosc czesto) ze jest pewna grupa osob ktora ma dostep do informacji o tym co ma sie stac np jesli chodzi o jakies pozwy, roszczenia, decyzje itp (np od prawnikow prowadzacych taka sprawe :D)zanim to trafi do "mass". Jak wiadomo ma to wplyw na notowania, a majac takie info mozna podjac jakies kroki kupno/sprzedaz zanim zrobi to reszta :)

 

Taka mala ciekawostka, wiem ze ten trik ma jakas nazwe...

 

insider trading?

obejrzyjcie sobie "wall street" z douglasem, to powinno pozbawić co niektórych złudzeń;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności