Skocz do zawartości

Silo - problem z zaznaczaniem 2


ramze

Rekomendowane odpowiedzi

Znów mam problem.

 

Otóż silo ma irytujący błąd polegającym na tym, iż przy zaznaczaniu np krawędzi dodatkowo zaznacza jakąś tam inną krawędź z zupełnie innej strony obiektu. Na początku nie przejąłem się problemem gdyż pomyślałem, że brak mi wprawy w posługiwaniu się programem, ale z czasem ten "drobny" problem stał się na tyle trudny do ominięcia, że nie potrafiłem znaleźć sposobu by zaznaczyć daną krawędź lub vertex bez zaznaczania kilku innych krawędzi lub vertexów, a czasem nawet face'ów. Czy ten problem to wynik złego skonfigurowania silo, czy może jakaś ogólnie znana i niezwykle uciążliwa wada? Czy wy też spotkaliście się z tym problemem? Jak to rozwiązać?

 

Mówię o wersji 1.4 - podobno wersja stabilna bez bugów.

 

W wersji 2.0b ten problem także występuje.

 

Jak to rozgryźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A mógłbyś screena wrzucić?? Tam w ustawieniach da sie regulować wielość obszaru zaznaczenia pod kursorem, może masz po prostu za duży obszar zaznaczenia ustawiony. A poza tym, ctrl+shift+lmb się ładnie odznacza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za próby pomocy, ale takie ustawienia też nie pomogły.

 

Jednak jest nadzieja dla wszystkich, którzy mają podobny problem:

 

http://silo3d.com/forum/showthread.php?t=2318

 

Czekam na 64 bitowy system, żeby zainstalować 64 bitowe drivery, mam nadzieję, że to pomoże.

 

Mam na procku x64 winde XP professional SP2 32 bity, - drivery zainstalowałem 32 bitowe i 64 bitowe, nic nie pomogło - może jak zmienię OS'a na 64 bitowego to wszystko będzie ok? No cóż... pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem alternatywne rozwiązanie problemu (IMHO podane w linku powyżej - ale dopiero dzisiaj załapałem :) ):

 

Wystarczy w opcjach panelu nvidii ustawić funcje związane z antyaliasingiem na "wyłącz" lub "kontrolowane przez aplikację" i wszystko śmiga jak trzeba!! Bez potrzeby reinstalacji os'a i sterowników.

 

Pozdrawiam

ramze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności