Skocz do zawartości

Ankieta: Cena wiedza a książka


Robert B.

Cena wiedza a książka  

22 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Cena wiedza a książka

    • Wybieram droższe ponieważ to gwarancja
      4
    • Wybieram tanie po co mi obszerna księga
      0
    • Obojętnie... zwracam uwagę na to czego szukam
      18


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem się dowiedzieć czy inwestujecie w wiedzę jeżeli tak to jaką. Chodzi o to czy kupując książkę pomijacie np książki z poziomu cenowego powiedzmy mniej niż 50 zł i kupujecie droższe czyli czy wyceniacie wiedzę.

 

Ja np nie kupuję tanich książek gdyż są niekompletne a wy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Tak, tylko zdarza się, że w takich "krowach" większość tekstu to lanie wody, albo wiadomości, które masz już opanowane.

Po odrzuceniu takich inforamcji, z 1000 stron pozostanie 100. Razem z obrazkami.

 

Jeśli zaczynasz w jakiejś dziedzinie, np. grafice 3D, to owszem, opasła książka będzie zawierała mnóstwo wiedzy, którą chcesz przyswoić.

Jeśli jesteś już na pewnym poziomie, będzie w większości bezużyteczna.

 

Najlepiej to wybrać się do księgarni i przeczytać spis treści, kilka rozdziałów. Wtedy człowiek najlepiej wie, czy jest tam to, czego potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tak:

zadaję sobie np 3 pytania i biorąc książkę z półki próbuję je rozwiązać.

Z reguły jest tak, że książki ledwo potrafią rozwiązać jedną wątpliwość.

Jak rowiążę wszystkie trzy - kupuję.

Dzisiaj wydawnictwa sztucznie nabijają objętość książek takimi bzdelami jak: instalacja oprogramowania. Zbyt szczegółowy opis panelów i przycisków - jak konfigurować to co z reguły podczas instalacji i tak jest skonfigurowane. Książki chcące uchodzić za zaawansowane szczegółowo tłumaczą np. różnicę między rgb, a cmyk albo jak wstawiać nowe warstwy w fotosklepie. Generalnie jestem zawiedziony poziomem obecnej literatury fachowej. Większość wątpliwości można rozwiązać dzisiaj przy pomocy netu i chyba lepszą alternatywą jest przeznaczyć na to właśnie trochę grosza zamiast kupować wodę w okładce.

Te książki powinny być sprzedawane w butelkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zaczynałem to kupiłem tanią licho wyglądającą książeczkę do maksa z jakimś durnym surferem na okładce- wyglądała jak totalna kiszka- a była to jedna znajlepszych książek do maksa z jakimi miałem styczność- potem kupiłem czarną księgę animatora, pożyczyłem coś o Fx w maksie, mam też jakieś tam tipsy do 6ki- ale najbardziej przydała mi się ta pierwsza- tam było bardzo dużo dobroci;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności