Skocz do zawartości

Sprzęt Do 3DS Studio Max 9


Blader

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystkich, zapewne niepotrzebnie zrobiłem nowy temat (lecz nie znalazlem na forum to co potrzebuje). Jestem początkującym użytkownikiem 3DS Studio Max i Blender. Mam pytanie, na jakim sprzecie wy pracujecie, i druga część pytania: Jaki sprzęt potrzeba do srednio zaawansowanego korzystania z programu. (Troche renderingu, efektow itp)

 

P.S Prosze o nie pisanie odpowiedzi w stylu " Im lepszy komputer tym lepiej..." > wiem ze to moze i prawda :), ale chce cos konkretnego, pozdrawiam.

 

Jakby co to sorka ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wałkowane do znudzenia - przeszukaj forum

Moc kompa to jedno a umiejetnosci drugie - nabierz drugiego to sprecyzują ci sie potrzeby sprzętowe

Start z normalnym sprzętem uczy szacunku dla ilości polygonów i wielkości tekstur, co przyda się przy większych (bardziej złożonych) projektów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz... ja znam ludzi co jada na cpu 1,6 i 256 ramu, grafika 64 MB i potrafia wymodelowac calkiem fajne rzeczy... nba poczatek i tak nie potrzeba ci cudow (piszesz ze jestes poczatkujacy). Ja mam pentiuma 4 3ghz 1 gb ramu i karte 256 ramu i w zupelnosci mi to wystarcza (choc przydaloby sie wiecej... ;) ). Mozna na takim sprzecie juz dzialac konkretnie zwazywszy na fakt ze zaczynasz. Max to duuuzy program i zanim go wykorzystasz do duuuzych projektow to moze minac troche, ale zycze powodzonka i zapalu :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź sobie na http://raph.com/3dartists/artgallery i tam masz super prace naprawdę świetnych grafików i przy wielu z nich jest podany soft i sprzęt na jakim były robione.

Ogólnie jak na czasy w których pamięć ram jest sprzedawana po cenach niższych niż koszty produkcji polecam kupić co najmniej ze 2Gb no i procek nawet 4 rdzeniowy bo max i najlepsze renderery z tego korzystają ale i jakikolwiek core duo będzie wystarczające. Ja np. mam tylko 512 mb ramu i czasami bardzo boleśnie to odczuwam ale ogólnie to wiele da się nawet na takim sprzęcie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale wiesz, ja mam zaufanie do Aemdeków :) (AMD Athlon), a kumple z Intelami mieli rozne przygody, takze wiesz. Obecnie kupuje kompa, do grafiki (oczywiscie nie zaawansowanej, Potoshop juz pojalem, itp, teraz czas na 3DS Max).I mi wystarczy ten sprzecik ;]. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zasugerowałem że procki intela mają obecnie ogromną przewagę nad amd i co do tego nie ma wątpliwości a że intel wprowadził ostatnio bardzo agresywną politykę cenową wobec swojego konkurenta to są też dosyć tanie. A co do przygód z prockami intela to są to procesory nie mniej niezawodne od produktów amd a do tego core duo świetnie się podkręcają i można dodatkowo zyskać sporo wydajności nie płacąc za nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności