Skocz do zawartości

Ornamenty


Gość ant-3d

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Problem tyczy sie nie tyle techniki wykonania bo to juz wiem czym chce ale jak :) Mam taka mapke ornamentu jak tu:

forumornament.jpg

 

 

i teraz powiedzcie jak najlepiej z tego zrobic mapke pod displacment. Wiem ze pewnie to bardzo proste i latwe i wogole o bzdury pytam ale jakos nie moge sobie poradzic. Jak wrzucam to do dispa to cos tam wychodzi ale sa oczywiscie krzaki na krawedziach itp. Probowalem roznie to pofiltrowac w shopie ale jakos nie moge sobie poradzic. Czy ktos moglby mi pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

z tego tak jak jest teraz nie zrobisz displacementa żadnymi filtrami, ponieważ na displacement wystające części muszą być bielsze niż wklęsłe, a na tym obrazku np. ściana ma tą samą jasność co najbardziej wystające elementy.

 

włożyłabym to jako mapkę do zbrusha albo podobnego programu i wysculptowała wypukłości

 

pokaż co uzyskałeś dotąd. jeśli są to problemy z siatką, to nie zagęszczać (chyba że próbujesz to robić na jednym poligonie, wtedy tak, myślę że na to bym wzięła jakieś 12x8 przedziałek) ale inaczej (lepiej) ustawić displacement (zależnie czym renderujesz). czym renderujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huzdebos: zageszczenie mi nie pomoze

 

Ania: Racje masz z tymi jasniejszymi i ciemniejszymi elementami. Moze uda mi sie to jakos popedzelkowac w photoshopie. Zobacze. Tez bym wrzucil to do zbrusha i wysculptowal. Nawet wiecej, juz to zrobilem. Tylko ze nic mi nie wychodzi z tego. Jakos w zbrushu jestem kompletne beztalencie. Cos tam moge wyskulptowac ale nie wychodzi mi to. Nie pokaze co juz mam bo tak naprawde to nic nie mam co by bylo troche bliskie temu co bym chcial uzyskac. Mam tylko jakies dziwne poszarpane wypuklosci spowodowane wlasnie tymi blednymi jasno ciemniejszymi obszarami. A renderuje w vrayu. Chcialem zaprzac vray displacement to tego.

 

3grosze: displacement da duzo ale z dobra mapka do tego. I taka mapke wlasnie chce stworzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian Ozga: Dzieki ale tak tego zrobic nie da rady. Tak jak pisala Ania i tak jak pisalem wczesniej straszne krzaczory wowczas wychodza. Sprawdz sam jesli masz chwilke czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już tak kiedyś próbowałem na skróty na automacie w zbrushu zrobić ornament, nic z tego to strasznie źle wygląda bo światło daje cienie na bok nie zawsze czym ciemniej tym głębiej, można tylko proporcje sobie wyprowadzić miejsca na podobnych poziomach wypukłości krawędzie, ja robiłem na podstawie zdjęcia taką czarną białą mapkę którą w zbrush wsadzałem w alfa i jako maska używałem wyciągałem co trzeba i rzeźbiłem,

 

tylko co później z tymi milonami poligonów, ja ostatnio męczę się i robię low poly

 

a tak wyglądał ornament podczas modelowania :) już proporcje były i krawędzie tylko te delikatności formy trzeba wyprowadzić

 

sieniawska.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch: :)

 

claude: no wlasnie z zbrushem to jest ten problem. Nawet jak gdyby mi sie udalo to wyskulptowac to potem moj komp powie "NIE" przy duzym projekcie. A to jest bardzo duzy projekt.

 

Sebastian Ozga: pokombinuje i jak bede mial cos sensownego to wrzuce tak dla ciekawostki tu na forum.

 

Dzieki Wam za uwage :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Jak to zrobicie zbrushem, to przecież nie wprowadzajcie tego high poly do maxa. Oczywiście że wtedy max wywali ślepia na wierzch i się dalej nie ruszy.

 

Wysculptowawszy w zbrushu, należy w tymże programie wypalić mapkę displacement, i tą potem użyć w maxie. Najlepiej na low poly siatce na której te większe wypukłości już są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania dobrze mówi powinieneś wymodelować w maxie jakiś uproszczony model tego ornamentu(nie jest przecież taki skomplikowany) wysculptować w zbrushu i dla tego modelu wypalić mapkę displacement którą póżniej nałożysz na zrobiony w maxie model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności