Skocz do zawartości

[Blender] podwójne keye na jednym framie


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem.

Jak w Action Editor kopiuję key i przesuwam go na inną klatkę na której już jakiś key był, to zamiast go zastąpić, one oba tam zostają. Przez to animacja w tym miejscu skacze. W IPO Curve Editor widać, że na tym framie sa oba keye jeden nad drugim, połączone pionową kreską.

Jestem pewna że są dokładnie na tym samym framie a nie jakoś blisko siebie, ponieważ przesuwam je z naciśniętym ctrl.

 

Jak temu zaradzić? Chcę żeby key przesunięty w jakieś miejsce zastąpił starego, żeby nie zostawały oba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

wlasnie ten join też już znalazłam, tylko że przez to uśrednianie wszystko się miesza, więc lepiej ręcznie usuwać bałagan.

 

mi chodzi bardziej o to jak tego w przyszłości unikać, miałam nadzieję że jest taka opcja żeby to ustawić wprzód (powiedziano mi że w mayi taka opcja jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwage możliwosci softu ciezko jest im smaym wszystko sprawdzić. blender sie rozwija,.. ale potrzebna jest pomoc społecznosci.nie zajmuje sie animacją wiec nie wiem co i jak. raczej wszystko zmierza w dobrym kierunku... tylko w nowym blenderze miala byc zmiana interfeksu.. a tu widze tylko poprawianie bugów... troszke to zalatuje ignorancją... ale to szczegół bo soft i tak jest super. Aniu w animacji nie siedze wiec sie nei znam ale powodzenia zycze :)

 

edit: kusiła mnie animacja... ale rig mi nie szedł wiec sobie podarowałem, zreszą mam prace mgr na karku wiec ciezko z czasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SVN - Subversion - system pomagający programistom zarządzać wersjami aplikacji. Działa także zdalnie, przez interent. Dzięki niemu masz dostęp do nowych wersji Blendera, także tych jeszcze nie wydanych. W repozytorium SVN znajdziesz po prostu kod, na którym się właśnie pracuje. Tylko będziesz musiała go sobie skompilować.... to bywa trudne.

 

Potrzebujesz klienta SVN - jest sporo darmowych na sieci. Ale jak mówię, tam są źródła, które trzeba najpierw skompilować (chyba, że ktoś robi buildy i umieszcza je w SVN, trzeba by sprawdzić).

 

pozdr.,

skk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro już poprawili, to możliwe, że w nowej wersji będzie działać OK. a nowa wersja to powinna się na dniach ukazać.

 

@Blade: To nie tak. Ta wersja z konfigurowalnym interfejsem (np skróty klawiatury) ma być za parę miesięcy. Nic się nie zmieniło. Po prostu teraz wyjdzie dodatkowo wersja z poprawionymi błędami. Nie zamiast tamtej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności