Jump to content

Kaczka z 3dtotal, wyrazna linia symetrii


Bielo^

Recommended Posts

Ostatnio rozpoczęłem robić tutorial ze strony 3dtotal.com, "Modeling cartoon duck" ( free stuff -> tutorials -> drugi od góry ), efekt autora tutoriala był baaardzo ładny, w sam raz do mnie na ściane. Oczywiście wzięcie tamtego rendera i podpisania swoim imeniem nie wchodziło w rachubę bo plagiat to jedna z najgorszych rzeczy na swiecie. Jestem raczej laikiem w takich sprawach, ale spróbowałem zrobić. Idzie mi całkiem nieźle, ale po nadaniu modyfikatora symmetry jest bardzo wyrazna linia, gdzie konczy sie jedna a zaczyna druga połówka kaczki. Jest jakiś prosty sposób na wygładzenie ich? Oto screen:

http://img362.imageshack.us/img362/1339/s1dr4.jpg

W załączniku daję jeszcze jeden screen, wraz z wyraznymi liniami splajnów, jakby ktoś potrzebował wglądu ( modelowałem poprzez przypisanie Surface, Meshsmooth i Symmetry).

 

Pozdrawiam, Bielo.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

niemam przed soba maxa ale w 'symmetry' jest parametr 'treshold' jesli dobrze pamietam, sproboj. wazne jest tez zeby skrajne polygony na laczeniu byly jak najbardziej rownolegle.

 

sproboj tez przemiescici symmetry pod i ponad MS. zobacz efekty

Link to comment
Share on other sites

Na moje nieszczęście po sym vertexy automatycznie się weldują. Ale przekonwertowalem na edit poly, nadalem symmetry i MS, wciaz to samo. Chociaż wydaje mi się że jest lepiej.

 

@EDIT: Drobny remake, troszeczkę makijażu i pomogło ;) Dziękuję Ci bardzo za miłą pomoc!

Link to comment
Share on other sites
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy