Skocz do zawartości

poly kontra skin


Temporal

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nastepujacy problem: wymodelowalem sobie stworka, zeskinowalem i pozniej doszedlem do wniosku ze przydaloby sie kilka nowych edgow i teraz szlag mnie trafia bo jak wejde na edycje poly i lekko zmienie to juz skin nie dziala i trzeba od nowa przeciez to bezsens :/ Da sie cos na to poradzic?:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

czy próbowałeś zamiast schodzić w dół do poly, dodać nowe edit poly nad skinem, potem skolapsować i dać nowy skin? (ale nie wiem czy zadziała, tylko taka sugestia, z unwrapem to działa ale z skinem może byc inaczej).

 

też już się wkurzałam na maxowski skin (do tego stopnia że zmieniłam program), sknocili to niesamowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie tak ze, jak mam zeskinowany juz model to wciskam żarówke przy skin zeby go wyłączyć, klikam Editable poly co jest pod skinem wyskakuje komunikat daje Yes, dodaje nowy modyfikator Editable poly wtedy są dwa i w tym dodanym modyfikuje co tam chce, puźniej prawym myszki na niego "collapse to" wciskam zarówke przy skin i wszystko działa.

 

ps.Ania - jak doda sie nowe edit poly nad skina i da sie collapse to sie ten skin kasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bawisz się wagami vertexów to prawie zawsze modyfikator będzie źle działał jak w modyfikatorze pod nim zmienisz topologie siatki dodając vertexy. Zwyczajnie vertexy w większości przypadków zostaną przenumerowane, więc modyfikator nadrzędny, ktróy poukładał sobie to według nr vertexów się pogubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności