Skocz do zawartości

powielenie ruchu


ebola

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały i banalny problem jak sądzę dla większości z zarejestrowanych tu forumowiczów, ale nie mam czasu na szukanie materiałów bo czas mnie nagli (praca) muszę zrobić całą animację wraz z opisem algorytmu wykrywającego krawędzie w obrazie na środę tj 12.09.

Pytanie jak w temacie - Jak powielić ruch kuli po elipsie, a dokładniej to tak:

-rysuje elipsę i kulę

-łączę te dwa obiekty przez "path constraints"

Teraz kula porusza się po elipsie ale ja chcę aby jeszcze elipsa obracała się w przeciwną stronę wskazówek zegara, a cała trasa była widoczna po wyrenderowaniu. Bez tego nie mogę ruszyć z całą resztą, a czas ucieka. Max na moim PC to 9-ka. Dźwięczny wielce za pomoc będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie do końca o to mi chodzi, więc może to zobrazuję.

 

Wszystkie linie powinny być widoczne podczas animacji. Kula porusza sie po elipsie (zaznaczona w białym prostokącie) i przesuwa się tak jakby została przekręcana w lewo (elipsa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie tak bo ogólna koncepcja jest OK, ale linie trajektori ruchu elipsy powinny być widoczne tak jak na załączonym przeze mnie skriniecały nawet po renderingu. To ma wyglądać identycznie jak na moim obrazku z tą różnicą że kula ma się poruszać jak u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to

1. robisz elipse ze splajna

2. robisz kulke

3. ustawiasz ta kulke gdzies na elipsie

4. w trajectiories wybierasz convert from i wybierasz elipse

5. potem obracasz ta elipse (splajna) iles tam razy zeby sie krecila w okol wlasnej osi

6. na koncu przypinasz kulke do elipsy narzedziem "select and link" (3cia ikonka w main toolbar od lewej)

7.a na koniec zaznaczas pileczke, wchodzisz w trajectory i dajesz convert to i masz tor lotu renderowalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję wszystkim za pomoc ale mi raczej chodziło o coś takiego:

 

Modelowanie rozpoczynamy od narysowania elipsy w zakładce Create/Shape zaznaczamy Ellipse i oknie Top rysujemy chciany obiekt. Następnym krokiem jest skopiowanie elipsy, teraz z pasa głównego narzędzi wybieramy opcję Select and Rotate i przy zaznaczonym obiekcie (w naszym wypadku elipsie) w oknie układu współrzędnych położenia w kolumnie Z: wpisujemy np. 25 poczym czynność tą powtarzamy, aż nasza ida zamknie okrąg pamiętając aby podaną wartość zwiększać razy dwa przy każdej nowej elipsie. Teraz wybierając linie obrysowujemy nasz kształt w ten sposób w jaki ma sie poruszać obiekt. Rysujemy Sphere i z zakładki Animation/Contraints wybieramy Path Contraint (oczywiście sphera musi być zaznaczona) i przyłaczamy sphere do lini.

 

Podziekowania dla Mlodego z EV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności