Skocz do zawartości

Dlaczego się nie uruchamia ? 3ds max 5


Quasimodo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki wielki problem. Zainstalowałem sobie Max\'a 5 i wszystko poszło OK. Ale problem w tym że kiedy uruchamiam program następuje inicjalizacja, później ładowanie plugin\'s a później okienko się wyłącza i nie ma żadnego śladu że był uruchomiony. Podobny motyw miałem z 4 jednak ta się uruchamiała, a po czasie następowało wyłączenie problemu. hmmm, w czym problem ? Mam za słaby sprzęt czy jak ? Duron 800, Rive tnt2 32Mb, 384 ramu. Pomocy !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Coż, sam jestem ciekawy czy ktoś Ci pomoże.

 

Już wiele razy była mowa o kaprysach maxa, czasem to sprzęt, czasem wina systemu . Moim zdaniem powinieneś zainwetsowac w ram i nowa karte. Max przy braku ramu lub miejca na dysku po prostu wylatuje do systemu.

 

Widzę np. ogromna roznice przy pracy w photoshopie na 512MB a 1 GB pamieci. Tyle ze photoshop ma lepiej rozwiniete systemy ostrzegawcze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla MAX\'a 6 minimalny swap file to 500 MB. Myślę, że w 5 można się trzymać tej samej zasady :)

Ale to minimum. Zalecany to 2 GB i z pewnością nie jest to przesadzone, gdyż w moim przypadku zdarzały się scenki, przy których render wogóle nie odpalał, dopóki swap\'a nie ustawiłem powyżej 1 GB, ale wtedy RAM\'u miałem nawet mniej niż Ty.

 

No i jeszcze na temat systemu. Nie miałem okazji na nim pracować, ale z tego co naczytałem się na forum, to jest on najmniej polecanym systemem dla MAX\'a :)

 

Także inwestycje polecane przez leander\'a mogą okazać się niezbędne.

 

Powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko najbardziej zastanawia mnie fakt iż na forum spotkałem się z ludźmi którzy mają gorsze warunki sprzętowe i jakoś pracują. No ale trudno się mówi, jestem zmuszony więc do pozostania w Photoshopie aż do uaktualnienia kompa.

A tak wogóle to wielkie dzieki za zainteresowanie problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Yoozer

Heh. Mam identyczny problem jak autor tematu.

Z tym, ze mialem juz tego Maxa raz zainstalowanego (z tej samej plyty).

 

Komp:

D800 GF32MX 256SD Duzo miejsca na dysku.

 

Edit:

System to 98 ale jak wspomnialem wczesniej, progsa mialem juz zainstalowanego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na poczatku (przy pierwszym uruchomnieniu maxa po instalacji) wyskakuje okno to wybierz najlepiej glowny sterownik ekranu HEIDI, a jak to nie pomoze to reinstalka systemu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak majac DURONA(najbardziej gowniany procesor na swiecie) mozna wogole myslec o pracy w 3ds maxie??? kwazimodo zastanow sie nad tym - a dopoki nie wymienisz sobie procesora na jakis p4 albo athlon to zapomnij o grafice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Yoozer

Ja na D800 sobie radze bo mi potrzebny tylko do robienia modelow do gier na bazie engine Q3.

 

Co do problemu... reinstalke kazdy moze zaproponowac ale ja wole bardziej cywilizowane rozwiazanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Format dysku sytemowego to jest to, co czyści rejestr w 100%. Zawsze jak mam problemy z Kompem (zawieszanie, błędy) to posiedzę przed kompem 3 godziny, sformatuje 2 dyski i zainstaluje sobie wina 98 i XP Pro. 98 mam na codzień, a XP do Maxa... Poza tym w jakimś pliku Readme przeczytałem, że do Maxa 5 jest zalecany Win Xp, bądź Win 2000. Zobacz czy pod Windowsem XP/2000 Max ci będzie chodził. Te systemy są powolne dla starych komputerów,ale ty chyba nie będziesz miał problemu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem tyle ze nieraz gdy mi wyskloczy blad taki jak mam w podpisie :D a pozniej blad KERNELL w win ME to gdy proboje wlaczyc maxa 5 jeszcze raz to: Inicjalizacja, wczytywanie pluginow, a nastepnie powinno sie pojawic okienko z maxem (wlasciwym programem jusz) to juz nic nie ma... tylko pulpit... jedyny slad ze max byl odpalany to 3 odpalone biblioteki CDILLA w pamieci... nieraz jak zakoncze je to mi sie max uruchamia, a nieraz mi wyskakuje blad i juz nie moge go odpalic... restartuje kompa i dziala znowu, do wulaczenia maxa (przez uzytkownika) i tak w kolko, nieraz dziala mi caly zcas a nieraz klapa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Win Me jest do bani, już lepiej pracować na 98SE. A tak poza tym to czemu się nie przesiądziecie na w2k. Maxio sprawuje się dużo lepiej. To zupełnie inna praca. W innych systemach (pochodnych 95) max nie wykorzystuje wszystkich swoich mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem. Moja rada jest taka: zrób format dysku systemowego jeżeli masz dwie partycje, wgraj na nowo Win\'a zainstaluj maxa, ale niż go uruchomisz zostaw se na systemowym dysku tak do 1GB wolnego miejsca na Swapa, i dopiero teraz uruchom Maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Robol

jak majac DURONA(najbardziej gowniany procesor na swiecie) mozna wogole myslec o pracy w 3ds maxie??? kwazimodo zastanow sie nad tym - a dopoki nie wymienisz sobie procesora na jakis p4 albo athlon to zapomnij o grafice.

 

 

 

no koles chyba troche przegiales... a przyszlo ci do makowki, ze moze nie kazdy ma duzo hajsu i nie stac go na najnowszego p4 3.4 EE albo A64 FX??? poza tym duren to nienajgorszy procek... do jakiejs niezbyt powaznej i skomplikowanej pracy w maksie jest az zbyt dobry... znam ludzi ktorzy robia wspaniale stille na sprzecie typu celek300.

wiec sie zastanow zanim znowu cos takiego chlapniesz...

 

 

 

kwazi- zrob fomata i przede wszystkim zmien system. na sprzecie jaki masz mozesz sobie spokojnie xp pro wrzucic, bedzie smigac (tylko powylaczaj wszystkie upiekszenia, czcionki clear type, tapety i w ogole wszystko....a bedzie pieknie chodzic). jak juz napisano daj jeszcze wiekszego swapa i nie sluchaj glupot ze ci sprzet nie daje rady. super skomplikowanych animek to nie zrobisz ale do zabawy z maxem wystarczy... pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności