Skocz do zawartości

Problem z toturialem- prosze o pomoc


Luszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

oto toturial z jakim mam problem:

http://www.3dm3.com/tutorials/grass/

 

a mianowicie, dotarłem do punktu 1.4 i tutaj jest mały problem. Jak te mapy ze schematu(http://www.3dm3.com/tutorials/grass/pic04.jpg) maja byc nakładane? Czy ktos moze mi to na skreenach pokazac?

Jaki materiał jak i gdzie trzeba umiescic(nie na scenie tylko w Material Editorze :P) bo jak dla mnie to troszke mnie ten schemat pokonał :(

Był bym wdzięczny,

a po drugie, w punkcie 3.1 jest mowa o funkcji grasss-o-matic a ja jej nigdy nie widzialem w moim 3dmax, czy go trzeba instalowac? moja wersja to 3dmax7

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

musisz je włożyć do kanału diffuse, używająć Mix Map (jak klikniesz na kwadracik obok kanału diffuse, to tam możesz sobie wyszukać mix map).

jak będziesz miał to w diffuse, to potem tylko skopiuj do bump.

 

grass-o-matic => przeczytaj drugie zdanie w tutorialu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od roki w maxie nie robilem i chyba otepiałem :| Jak wejde w diffuse i dam Mix map to wyskakuja 3 pola na map, i nie wiem w ktore z nich dawac odpowienie mapy?!

Ugrzązłem w tak prostym tutku....jak ktos znajdzie momet niech to jakos opisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania, dziekje za pomoc, juz mapki mi wyszly jak miały byc :) Mix mapy wiem na czym polegaja ale dostalem zacmienia i schemat wydawał mi sie trudny :D hehe a jest prosty.

Dzieki :)

 

 

Junior, faktycznie byl tam link do ściagniecia :P 3dmaxa r3 mam tez i sprawdziłem, funkcja jest i cos tam sie dzieje, ale lubi mi program wylaczyc jak pracuje z funkcja grass-o-matic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności