Skocz do zawartości

Jak nałóżyć wiele tekstur ?


Blowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam taki problem, powiedzmy ,że chce zrobić w 3ds sciane z boxa tekstura nałożona to jakieś cegły i pozniej na ten obiekt z tą teksturą ponownie chce nałożyć tekstury tagów, grafitti, brudu itp. Zależy mi na tym aby bezposrednio w maksie ustalac rozmieszczenie tych dodatkowych tekstur na obiekcie. Pewnie można już całą teksture cegieł + graffiti,tagi + brud przygotować w Photoshopie i potem całość nałożyć unwrapem. Ale własnie chodzi mi o to aby te dodatkowe mapy umieszczac bezprosrednio w maksie. Wiem ,że może troche zakrecilem ale staram sie wyjasnic problem najdokladniej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Mapowanie UVW (rozkład siatki względem tekstury) ma przypisany kanał - UVW channel. Nakladając kolejne mapowanie możemy ustalić numer kanału - to znaczy dodać jakby kolejne mapowanie bez ingerencji w już istniejące kanały. Następnie musimy w opcjach bitmapy ustawić z jakiego kanału ma ona korzystać. W twoim przypadku jeżeli mur ma UVW 1, to nadajesz kolejny uvw mapping, zmieniasz channel na 2. W opcjach bitmapy grafiti (czy co tam ma być na murze) ustawiasz również channel na 2. Po więcej info zapraszam do maxowego helpa.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności