Skocz do zawartości

Crossover


SansSerif

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanko czy orientujecie sie w temacie okablowania sieciowego typu crossover.

 

Znalazlem w internecie dwa rozne sposoby rozwiazania kabla krosujacego.

Dostepne gotowe kable i wszystkie informacje w necie opieraja cie na schemacie nr.2 na zamieszczonym obrazku natomias microsoft jako jedyny podaje calkiem inny sposob.

 

 

crossover.gif

 

 

Polaczylem sobie dwa komputerki i powszechnie stosowany kabel nie zadzialal a wersja microsoftu chodzi ale jak na moje oko to chyba zbyt wolno jak na 100Mbps.

 

Czy ktos z Was spotkal sie z takim rozwiazaniem?

 

Win xp + d-link dfe-528tx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Generalnie to to co masz nazwana wersja microsoftu od wersji powszechnej niczym sie nierozni bo do komunikacji wykorzystywane sa 2 pary bial pom pomarancz, bial ziel i zielona reszta sluzy jako mase. Tak ze musiales cos zle zacisnac jak robiles ta wersja powszechna. hmm Generalnie to jezeli obydwie karty sa na 100 a nie 10/100 czyli niemaja wyjsciowki bnc to ja sobie tak chulam z prekoscia okolo 7 MB/s sciagajac z lana oczywiscie to wszystko zalezy od tego z jaka predkoscia dziala dysk itp itd i czy przypadkiem to niejest winda 98 ktora ma straszne problemy przy kopiowaniu przez lan pliki z predkoscia wieksza niz 2 MB/s. Ale jak zrozumialem to masz na XP to powiedz cos wiecej na temat jak zrobiles polaczenie czy tylko przez zwyczajna grupe czy cos jeszcze dodawales.

 

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje powszechnie stosowana robil mi specjalista ze sklepu z kablami wa warszawskiej gieldzie elektronicznej wiec chyba powinien sie znac (ale zrobil wielkie oczy jak wrocilem dzien pozniej z prosba o przerobienie na wersje microsoft).

 

W jednym kompie mam karte d-linka 10/100 ale bez bnc a w drugim sieciowka na plycie glownej asusa 1gigabit lan plus taka sama karte d-linka na wyjscie na internet.

 

amd 1700 i p4 2.8 ht oba na swierzutkim xp i dyskach ata133 i sata150.

 

Polaczenie dynamiczne ip, dodany clinet i service i protocol, wskazania systemu na 100 Mbps ale co do predkosci to szybciej lacze sie, kopiuje z i do serwera ftp niz do kompa po kablu 3 metry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn jaki transfer jak bys powiedzial to by bylo duzo lepiej.

 

A naprawde potrzebne jest tylko 1,2,3,6 nr koncowki kabla bo reszte mozna spokojnie olac ;] Poprostu zle zagniotl cos przekrzywil mozna wymieniac duzo lacznie z tym ze zupa byla za slona :>

 

Sciagnij sobie totalcomandera 6.x i sprawdz predkosctransferu.

A zainstalowales wszystkie stery do plyty glownje, moze zainstaluj nowsze stery do sieciowek i olej te standartowe windowsowskie ale nawet jak by dzialalo z predkoscia 10 Mb to by wychodzilo jakies ~1MB/s przy transferze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz jest ok chyba.

Transfer ok 9~10mb na sekunde tylko p4 jako serwer ma zwyczaj gubic ustawienia sieci po wylaczeniu i czesto musze usuwac karty sieciowe w device i ponownie konfigurowac siec a i czas wyszukiwania sieci jest ok minuty na p4 a na amd1700 (client) doslownie sekunde.

 

No ale wielkie dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności