Skocz do zawartości

jak ustawic na stale ukald okien widokowych


robczan

Rekomendowane odpowiedzi

czy w tym pieprzonym 3ds max 6 mozna NA STALE ustawic sobie uklad okien widokowych? Bo mam na 2 monitory i chce zeby na lewym bylo jedno perspective, a na prawym pasek modyfikacji i 3 pozostale. ale po kazdym resecieon mi gnojek jeden znowu powraca do tego standardowego czyli 4 jednakowej wioelkosci! Boze jak mnie to denerwuje... przeciez nie bede za kazdym uruchomieniem maxa tego zmienial... i tak samo sie dzieje gdy otwieram jakas scene ktora byla zapisana jak jeszcze nie mialem multimonitora (tzn. te standardowe 4 okna jednakowej wielkosci) WIE KTOS JAK NA STALE PERMANENTNIE I NIEODWOLALNIE, nawet po resecie uklad okien byl taki jak ja se ustawie? prosze postarajcie sie odpowiedziec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

I po co te nerwy i przekleństwa.

Jeszcze teraz ktoś by Ci odpisał w stylu: \"przeczytaj chociaz jedna ksiazke o 3ds max\" i dopiero byłbyś nie w nastroju.

 

Nie wiem, czy to zadziała na dwóch monitorach, gdyż nie mogłem przetestować, ale... może zadziała.

 

Ustaw wszystkie viewporty tak jak chcesz, poustawiaj sposoby wyświetlania okien, możesz też wybrać render w ustawieniach renderingu. Tak przygotowaną scenę zapisz pod nazwą \"maxstart\". W ten sposób przy każdym odpaleniu max\'a zachowasz przygotowany układ.

 

A to, że starsze sceny otwierają się w innych ustawieniach jest normalne, gdyż w pliku ze sceną jest także zapisana konfiguracja viewport\'ów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności