Jump to content

jak ustawic na stale ukald okien widokowych


robczan

Recommended Posts

czy w tym pieprzonym 3ds max 6 mozna NA STALE ustawic sobie uklad okien widokowych? Bo mam na 2 monitory i chce zeby na lewym bylo jedno perspective, a na prawym pasek modyfikacji i 3 pozostale. ale po kazdym resecieon mi gnojek jeden znowu powraca do tego standardowego czyli 4 jednakowej wioelkosci! Boze jak mnie to denerwuje... przeciez nie bede za kazdym uruchomieniem maxa tego zmienial... i tak samo sie dzieje gdy otwieram jakas scene ktora byla zapisana jak jeszcze nie mialem multimonitora (tzn. te standardowe 4 okna jednakowej wielkosci) WIE KTOS JAK NA STALE PERMANENTNIE I NIEODWOLALNIE, nawet po resecie uklad okien byl taki jak ja se ustawie? prosze postarajcie sie odpowiedziec...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

I po co te nerwy i przekleństwa.

Jeszcze teraz ktoś by Ci odpisał w stylu: \"przeczytaj chociaz jedna ksiazke o 3ds max\" i dopiero byłbyś nie w nastroju.

 

Nie wiem, czy to zadziała na dwóch monitorach, gdyż nie mogłem przetestować, ale... może zadziała.

 

Ustaw wszystkie viewporty tak jak chcesz, poustawiaj sposoby wyświetlania okien, możesz też wybrać render w ustawieniach renderingu. Tak przygotowaną scenę zapisz pod nazwą \"maxstart\". W ten sposób przy każdym odpaleniu max\'a zachowasz przygotowany układ.

 

A to, że starsze sceny otwierają się w innych ustawieniach jest normalne, gdyż w pliku ze sceną jest także zapisana konfiguracja viewport\'ów.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy