Skocz do zawartości

[tutorial] Exoticque 3 Cover


xeav

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie moge sie oprzec wrazeniu ze wszystko jest z foty. nic nie ma mowy o tym w tutorialu(poza ryba). najbardziej podejrzeny jest color sketch gdzie laska odrazu trafia proporcje a pozniej dopiero szuka formy. nie byloby w tym nic dziwnego gdyby nie sposob w jaki to robi. imo dosc nieudolnie a przeciez trafia doskonale. w szczegolnosci jest to dla mnie podejrzane ze poza jest naprawde trodna, podobnie jak gest dloni.

 

jeszcze dodam ze obrazek ma czar slubnego zdjecia z zachodem slonca z rolety. zdumiewa mnie ze jak jest fotoreal to juz wystarczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie, że wszystkie malujące dziewczyny marzą, żeby być jak Linda Berkgkvist :) Ja ogólnie omijam już wzrokiem fotorealistyczne panny, których jest od groma na cg talku. Ta jednak jakoś mi się spodobała. Jest subtelna, ciepła, wciąż malarska i ciekawa kolorystycznie. Ociera się o kicz jak dla mnie, ale osoby, które gustują w tego typu obrazach na pewno mają inne zdanie.

Nie mam nic przeciw temu, żeby używać referencji fotograficznych. Właściwie nie wyobrażam sobie malowania bez tego. Ważny jest pomysł i efekt, a nie sposób dochodzenia do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omen, no jak mógłbym Cię omijać? Zawsze czekam na jakieś potknięcie :] A tak serio, to rozumiem, że to są prace okładkowe. Ale męczą mnie te schematy i z niecierpliwością czekam na jakieś nowe spojrzenie z Twojej strony.

edit:

witkowski: no niby masz rację, ale zwróć uwagę, że dziewczyna ma 22 lata. To jest szok. Ja w jej wieku jeszcze nie bardzo wiedziałem jak sie rysuje. Za 5 lat będzie jechać z bańki chociaż referki zawsze powinny być gdzieś z boku. Daj jej tylko czas się rozbujać. No fajnie by było, gdyby jednak nie wszyscy chcieli być jak Linda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mam wrażenie, że wszystkie malujące dziewczyny marzą, żeby być jak Linda Berkgkvist :)"

 

Ja nie . Ja chce byc jak Milo Manara i Sorayama.... i Frazetta i Gimenez itd itd :D

 

"ale osoby, które gustują w tego typu obrazach na pewno mają inne zdanie. "

 

a teledyski Kaski Cerekwickiej nie ocieraja sie o kicz? To taki trend swiatowy ,nie ma sie co emocjonowac , wszystko teraz jest proste,rozowe i przyjemne i najlepiej jak nie trzeba sie nad tym zbyt duzo zastanawiac. Ale w dalszym ciagu sa nisze gdzie rzeczywiscie jeszcze komus zalezy i sie tworzy a nie produkuje.

 

"Ja chce byc jak Linda"

 

Chcesz spedzic reszte zycia z kotem ? :D Wygrales ostatni chellenge i jeszcze ci malo? Linda to Linda ,a twoje arty sa jedyne w swoim rodzaju i tego sie trzymaj.

 

"Tylko czemu sciema ze to z banki. U lindy widac ze ma tak obcykana anatomie i skore ze z wyobrazni potrafi."

 

Nie ma czegos takiego jak "malowanie z banki" czlowieku ! Kurde nie powiem ci teraz co to byl za tyltul ,ale ogladalem kiedys taki dokument na temat Matejki (tego samego Jana Matejki) , jakis ex-pert wymieniach pokolei bzdury jakie Matejko wymalowal na slynnej "bitwie o zielony lasek" ,ze wymienie tylko z kosmosu wymyslony "luk podwojny" albo faceta w szyszaku z XVII wieku (dla przypomnienia bitwa miala miejsce w XV) . Facet malowal to co mial w studiu czyli modele i rekwizyty (bo wtedy jeszcze nie bylo fotografi cyfrowej zeby bylo trudniej) . I to co jest uniwersalne czyli tony skory ,refleksy swiatel mogl zaadoptowac do srednioweiecznej bitwy a reszta tam najzwyczajniej nie pasuje bo jest z innej epoki. Konkluzja jest taka ze nie ma takiego geniusza zeby z "banki" wymyslil jak ukladaja sie miesnie , jak rozklada sie na nich swiatlo ,albo jak namalowac goscia w zbroi na koniu zeby wygladal realistycznie a co gorsza zachowal cala dynamike ruchu , nie wiez w takie cuda .Owszem mozna nabrac w tym troche wprawy ale o perfekcji zapomnij ,zrob tak jak Picasso , olej anatomie i zacznij malowac kwadratowych ludzi :D .wiec jak ci ktos mowi ze trzaska takie arty jak Linda "z banki" to sie spokojnie odwroc na piecie i idz na lody bo to szkoda czsu wogole sluchac

 

Linda tez jedzie z fotek ,tyle ze zrobila to jako jedna z pierwszych i ma na te foty jakis pomysl. Doszla w tym juz do takiej perfekcji ze robi naprawde fajne rzeczy (ze oko wykol )_ . A reszta panien moze sobie ja gonic , nie wniosa juz nic wiecej do tego "gatunku " bo z foty nie da sie juz nic wiecej wyczarowac . Tutaj uklon do pani Katariny Sokolovej ..dziewczyna sie juz wypalila w tym temacie nawet sie nie miala okazji nauczyc porzadnie malowac. Ale fotki ma fajne na jej stronie.

 

"color sketch gdzie laska odrazu trafia proporcje a pozniej dopiero szuka formy."

 

jak sie cos "wydaje" to zazwyczaj faktycznie tak jest. Dla wprawnego oka roznica jest oczywista. Ale jakie to ma znaczenie?

 

"w szczegolnosci jest to dla mnie podejrzane ze poza jest naprawde trodna, podobnie jak gest dloni. "

 

.. i wlasnie dlatego ze jest trudna to cala poza sie chwieje,bo nie jest "osadzona" tylko "pacnieta" a o dloni to nie ma nawet co mowic (tej co trzyma parasol, proporcje) , ale nie masz sie co nawet zastanawiac ,jak wspomnialem to jest oczywiste ze autorka korzysta ze zdjec , zreszta spojrz na materialy (hi res) z jej ostaniej pracy - taka panna z kluczykiem , widac nawet bez zooma charakterystyczne dla fotografi "szumy" i pixeleoze na krawedziach dloni itd.

 

Podsumowujac: Nie moge zrozumiec dlaczego robi sie z tego taka sztuke , zrobienie takiej ilustracji to jest 15 minut , natomiast trzeba przyznac ze ilustracja trzyma fajny klimat i jest mila dla oka i absolutnie (chociasz bez trudu znalazlbym 10 lepszych propozycji) zasluzenie znalazla sie na coverze . A nam pozostaje tylo zazdroscic :D

 

Jesze slowo o tworczosci Marty - bardzo mi sie podobaja jej poczatkowe prace z cyklu "seven deadly sins" to byl orginalny pomysl i wogole mi nie przeszadza podpieranie sie fotami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności