Skocz do zawartości

Problem z catmull-rom i pare pytan


Kubaswielgus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Na prostej scence testuje sobie vraya i mam problem z Catmull-Rom. Generalnie bardzo podoba mi sie, ze przy pomocy tego filtu udaje mi sie wyciagnac tak wiele detali, ale cos dziwnego dziej sie z oknami. Te czarne linie-kontury wygladaja bardzo nienaturalnie. Na innych filtrach tego nie ma, ale tez znikaja detale.

 

Inny problem mam z przerwa miedzy oknami, ktora jest przerywana linia, a powinna byc cala ciemna linia.

 

Korzystam z brute foce + LC. Oraz z Adaptive DMC + Catmull-Rom. W DMC Sampler ustawilem schlick samling, po kótrym troche lepiej renderuje mi ta szczeline miedzy oknami (tak jak na zalaczonym obrazku), ale nadal nie jest najlepiej.

 

Bardzo zalezy mi na jeszcze jakis uwagach. Staram sie wydobyc z obrazka jak najwiecej smaczkow. Troche czasu zajelo mi szukanie ustawien, zeby cienie od krzesla i stołu spowodowane envirementem byly widoczne. Przy IRR + LC na ustawieniach HI otrzymywalem rozmazane plamy dlatego uzylem Bute Force (QMC). Czy mozna te cienie jeszcze jakos wzmocnic?

 

Pozdrawiam

 

 

 

l2na4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzieki Hynol!!! Subpixel podzialal i nie ma juz obwodek, ale nie wiem jeszcze co zrobic z ta szczelina w onkie. Tych samplingow jest tak duzo, ze nie wiem, za ktory sie zabrac. Korzystalem z brute foce (32 samplingi) i light cachu. Render trwal 1godz wiec wydawalo mi sie, ze to sa dosc mocne ustawienia. Dla proby zrobilem render IRR + Brute Force i szczelina zrobila sie czarna, ale na scianach pojawily sie grzybki mimo ustawienia IRR na very High.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz tam pokrywających się polygonów, a potem czy w scenie nie ma przypadkiem standardowych materiałów - ostatnio miałem podobny błąd przy QMC właśnie przez to (materiał). ile tych sampli LC masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hynol. nie wiem czy dobrze zrozumialem, ale czy zamiast Adapive DMC mam zmienic na Adaptive Subdivizion, a pozniej Adaptive subdivision image sampler ustawic Min rate na 0, a Max rate na 3? Nie moge znalezc tego "Global sampler adaptive subdivision"

 

AGmakonts. nie bardzo wiem od czego jest skrot AO

 

Zbychowaty. Jak mam zwiekszyc antyaliasing? Adaptive DMC image sampler mam na 2 i 6. Ramke to darmowy model z tej dosyc popularnej stronki:

http://archidom.net/ddd/mod_raz6.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hynol. nie wiem czy dobrze zrozumialem, ale czy zamiast Adapive DMC mam zmienic na Adaptive Subdivizion, a pozniej Adaptive subdivision image sampler ustawic Min rate na 0, a Max rate na 3? Nie moge znalezc tego "Global sampler adaptive subdivision"

 

Tak - zamiast qmc sampler daj adaptive z min 0 max 3.

AO to skrót od ambient occlusion. Chodziło chyba o AA - antyaliasing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master Kiełbaster. Dzieki za ustawienia. Chyba podzialaly. Szczelina juz jest widoczna. Moglaby byc troche ciemniejsza, ale to chyba jest poprawne fizycznie...chyba. Jutro porobie wiecej prob, zeby zrozumiec dzialanie tych ustawien.

 

Hynol. Nie wiem dlaczego, ale jak ustawiam IRR + LC to mam tylko jedno Prepass. W RC3 na ustawieniach Very High mialem 4, a w 1.5 SP1 domyslnie jest cos innego ustawione. Czy gdzies to mozna zmienic? Dlaczego zaproponowales Adaptive Subdivision? Z moich testow zauwazylem, ze Adaptive DMC wyciaga wiecej szczegolow. No chyba, ze cos zle ustawilem. I czy przy pomocy IRR + LC da sie wyciagnac tak dokladne cienie jak z Brute Force + LC ?

 

Jeszcze jedno pytanie dotyczace drugiego obrazka. Jakimi parametrami trzeba sie poslugiwac, zeby uzyskac w renderingu taki efekt jak na tym zdjeciu. Chodzi mi o to, ze sciany sa bielutkie, nie ma przepalen, a jednoczesnie kanapa jest bardzo wyrazna, widac najdrobniejsze cienie i szczegoly w tylnym planie. I generalnie cienie sa bardzo wyrazne, a u mnie jakos tak ponuro.

 

a5ky7.jpg

 

kansq9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hynol. Dziwna rzecz z tym IRR. Wprowadzilem wszystkie ustawienia od nowa do mojej sceny i nadal mam tylko jedne prepass. To chyba jakis bug Vraya. Bede musial przkopiowac scene do nowego pliku i po sprawie. I generalnie dzieki za pomoc :)

 

AGmakonts. Czy jest mozliwe, zeby w LWF nie bylo przepalen w oknie? Z toturiali wyczytalem, ze najlepiej to dziala z linera multiply, ktore sila, zeczy powoduje przepalnia.

 

4maxwell. Dzieki za pomoc. VRayOverrideMtl jest dosyc interesujace, ale musze to jeszcze dobrze przetestowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności