Skocz do zawartości

pytanie dot. płyty i865 i ilosci (kosci) pamieci


MareG

Rekomendowane odpowiedzi

W najblizszym czasie mam zamiar przesiasc sie na platforme PIV HT w zwiazku z tym moje pytanie o dosc istotna rzecz:

aktualnie posiadam 3x 512 DDR 333 co daje 1,5 GB RAMu (platforma AMD - KT4V) czy taka nieparzysta ilosc kosci bedzie bez problemu dzialala na plytach pod PIV z czipsetem i865 - konkretnie mam zamiar kupic:

ABIT IS7-E

lub

MSI 865PE Neo2

 

zdaje sobie sprawe ze nie bedzie to dzialalo w trybie dwukanalowym, ale czy w ogole taka (nieprzysta) konfiguracja jest dopuszczalna (przewidziana) i czy bedzie dzialala?

 

pozdrowionka

Marek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Originally posted by Adek

ps. Co spowodowalo ,ze przesiadasz sie na P4 :)

 

- po prostu ciekawosc, po drugie PIV jest w chwili obecnej bardziej przyslosciowa platforma - Athlon XP konczy sie na 3200+ a zeby go obsluzyc i tak musialbym wymienic plyte na model z FSB 400... Wiec postanowilem zmienic od razu cala platforme na intela:)

 

Wiesz poza tym jak tak patrze na ta CHOLERNA NIEZAWODNOSC procesorow Intela na przykladzie mojego kompa w pracy z PIII 866 na pokładzie - ten komp radzi sobie nadal bardzo dobrze i choc w szybkosci renderingu GI jest slaby, to obsluga pozostalych programow nie sprawia mu absolutnie zadnych problemow. Wiec chce znowu przesiasc sie na Intela :)

 

To tyle:)

pozdro

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynujac odpowiedz na pytanie, ktore sam sobie zadawalem...

Otrzymalem kolejna informacje z redakcji Chip\'a od p. Marcina Bienkowskiego - ktory napisal:

 

\"Jeśli pamięci są w tzw. organizacji jednostronnej to tak. Jeśli moduły

mają organizację dwustronną to uda się zamontować tylko dwie kości.\"

 

a wiec kontra 1/1, ale na razie nie sprawdze tego bo wypozyczylem jedna kostke do biurowego kompa a pozostale dwie zapne sobie w trybie DUAL...

Tyle wiesci na dzisiaj

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoja droga to majac athlona 1700 i p4 2.8 ht z dual channel oba 1gb ram jakos nie czuje wiekszego skoku wydajnosci na p4 z ramem dual w aplikacjach mniej wykozystujacych procesor.

 

Przy obrobce bitmap zero roznicy wydajnosci wiec moze to kolejny chwyt marketingowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nawet nie mialem jeszcze czasu tego poskladac - moj \"stary\" sprzet przenioslem juz do biura, a nowy lezy w pudlach upchany po szafce...

W kazdym razie praca na AMD XP2600+ nigdy nie stwarzala mi zadnych problemow i jestem bardzo zadowolony z zaskakujacej szybkosci dzialania (np. rendering w FR) a takze niezawodnosci... Przyznam, ze troche nieszczesliwie sie wyrazilem piszac na poczatku o niezawodnosci - majac na mysli jedynie procki intela - sorry.

:)

Jak poskladam nowego kompa, to napisze jakie sa roznice...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Quadysz

na plycie asusa sa 4 banki wiec zamiast sie zastanawiac czy pojda 3 kostki kup czwarta i problem z glowy :)

 

i tak tez uczynie w miesiacu lutym, no chyba ze beda inne wydatki, a o to nie problem:)

No bede jeszcze musial uswiadomic szefowi ze czeka go wydatek 300zl na pamiec bo ja musze swoja wyciagnac z biurowego kompa:)!

 

Ostatecznie \"wcisnieto mi\" plyte asus\'a P4P800, ale wcale nie zaluje nieco wiekszego wydatku - TA PLYTA JEST GENIALNA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności