Skocz do zawartości

Prawa autorskie


Krystian

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mam pytanie natury ogólnej. Czy prezentowane prace na tym forum można wykorzystywać do prezentacji np. na własnej stronie internetowej?

Buehehe.

Niezła sieka by była.

 

Coś takiego tylko i wyłącznei za zgodą autora. Ewentualnie jak napiszesz kto jest autorem i skąd pochodzi praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli galerię różnych ciekawych prac, różnych autorów. Nie chodziło mi o podszywanie się pod czyjeś arty. Tym bardziej że jest to projekt prywatnej strony, a nie komercyjnej.

Pozdr.

Ps.Poza tym bez sensu jest prezentacja anonimowych prac, znając autorów(choć większość poprzez "nicki").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zkorzystam z tego wątku by zadać własne pytanie.

Mianowicie w pracy co miesiąc podpisuje nową umowe o dzieło. Jednak na tej umowie jest napisane, że jest to umowa " z przekazaniem pełnych praw autorskich". Może sie nie znam ale wydaje mi się, że jest to błąd bo praw autorskich...nie da się przekazac. Powinno raczej być "praw majątkowych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekazanie praw autorkich = ze moga sie pod nimi podpisywac ze zrobili to jako firma a nie ty, pozatym moga na tym zarabia, ale rozni sie to tym od majatkowych ze ty dalej jestes autorem tej pracy i tez mozesz z nia robic co chcesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekazanie praw autorkich = ze moga sie pod nimi podpisywac ze zrobili to jako firma a nie ty, pozatym moga na tym zarabia, ale rozni sie to tym od majatkowych ze ty dalej jestes autorem tej pracy i tez mozesz z nia robic co chcesz :)

 

No właśnie odwrotnie- majątkowe mogą przekazać (inaczej nie miałoby sensu kupowanie pracy- kupują właśnie prawa do jej wykorzystywania i czerpania z tego korzyści) ale nie mogą nigdy powiedzieć że to nie jest Twoja praca. To właśnie są prawa niezbywalne (no i niestety nie oznacza to że możesz robić co chcesz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no troszkie namieszaliescie :d

prawa autorskie dziela sie na osobiste i majatkowe. Prawa autorskie osobiste sa niezbywalne, jednym slowem nie mozna sie zrzec tego, ze jest sie autorem danego utworu. Prawa autorskie majatkowe to nic innego jak mozliwopsc korzystania osoby trzeciej z twojego autorstwa utworu, czyli po prostu zaplata za korzystanie z twojego dzielka (wazne aby wskazac pola eksploatacji na ktorych nabywca moze wykorzystywac utwor - daje to wam mozliwosc ciagniecia kasy za to ze ktos aplaci za to ze chce wykorzystac wasze dzielko na stronie www, ale jak bedzie chcial je urzyc np. w reklamie i nie bedzie to wykazane w umowie, no to sorki trza kolejna trzaskac umowe :D:D:D

 

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zdeczko namieszaliscie :D

 

prawa autoskie dziela sie na prawa autorskie osobiste (nie mozna ich zbyc na osobe trzecia) i prawa autorskie majatkowe (czyli prawo do korzystania z twojego autorstwa utworu, za pieniazki oczywiscie, o czym juz stanowia warunki umowy)

 

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności