Skocz do zawartości

Jak pociąć w PS obrazek pod kontem www ?


D4D4L

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka...

Wiem że to zbytnio zwionzku z maxem niema ale jakos tak wyszlo :P Mianowicie.. chodzi o to że zrobilem stronke w ps (ramki ikonki napisy etc etc) I jak pszyszlo co do czego to mam problem z sklejaniem tej stronki w NVU...(free soft do robienia www) mianowicie... z tego co sie juz nauczylem o robieniu www to musze zrobić ramke/tabelę. I tu się zaczyna problem... jak pociąć tom mojom www w PS tak żeby byly idealnie pocięta. Jaka jest metoda? Prubowalem zrobić wire na przyklad tabeli jaką mam w nvu ale gdy to tnę(w ps) to mam szpary pomiędzy fotkami...etc... help :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1) nie rob tabelek tylko CSS

2) tnij jak ci wygodnie, ja najczesciej dziele na kwadraty i prostokaty cala strone, i je wycinam, wielkosc obrazka definiuje mi wielkosc DIV'a

3) dla ulatwienia robie sobie linie pomocnicze co i gdzie

4) mam CUT'a i sie ciesze :D

 

 

to czwarte to off-top ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to CSS? :D

 

um btw border mam na 0 .. niemam szpar z powodu programu mam szpary, nieruwności z powodu krzywego cięcia w PS :/ pokarze oco chodzi :)

 

wrryz4.jpg

By D4D4L

 

Biore teraz Magic Wand Tool, zaznaczam jeden z kwadratów i daje CTRL+C nowy doc i past... ale mam szpary przez to czarne obramowanie którego nie uchwycam... i sie pytam jak to zrobic żeby to fixnąć ? :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uh eh uh ah cos chyba nie teges smeges :x niemam problemu z wstawianiem tego w www tylko z cięciem w ps a css to raczej do www bardziej nawiązany..? ( czy się myle? ;/) chdzi oto że jak powyrzej widzicie to mam te czarne ''wire'' i kiedy zaznaczam jeden z kwadratów... to on zaznacza w jakimś odrębie od tych wire...(1 pixel pewnie) co powoduje że potem przy wycięciu mam szpary ;[ i teraz jaką metodą to ciąć/robić żeby tego nie bylo ? :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadz sobie linie pomocniczne.

Klikasz ctrl+r - wyswietlaja Ci sie rulers'y. Najezdzasz na niego, klikasz i przeciagasz - voila masz linie pomocniczna.

Ustawiasz ilest tam lini, a pozniej tniesz wg. nich.

File > Save For Web.

Zaznaczasz slice'y ktore Ci sa potrzebne i ustawiasz kompresje obrazkow.

Zapisujesz jako html -- niestety zapisuje w tabelkach, ale latwo je przerobic na divy.

 

Co to sa divy i z czym to sie je - zapraszam do google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja tak poprostu piszę...(dys-lektyk/ortograf/etc) a że w angli mieszkam to niemam żadnego softu do poprawiania ortografjiii ;/ opera też niema poprawiacza ;/ i mam angielskiego wina i niektórych polskich znaków też nie mam ;[ więc sryyy :x

 

 

P.S. http://darius3d.00bp.com/ :D pierwszy design... wiem że tragedja ale od czegoś trza zacząć :] ide skrobać w ps loga :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja tak poprostu piszę...(dys-lektyk/ortograf/etc) a że w angli mieszkam to niemam żadnego softu do poprawiania ortografjiii ;/ opera też niema poprawiacza ;/ i mam angielskiego wina i niektórych polskich znaków też nie mam ;[ więc sryyy :x
'

 

nie ma sryyy trzeba się uczyć albo pisz po angielsku, bo szału można dostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja tak poprostu piszę...(dys-lektyk/ortograf/etc) a że w angli mieszkam to niemam żadnego softu do poprawiania ortografjiii ;/ opera też niema poprawiacza ;/ i mam angielskiego wina i niektórych polskich znaków też nie mam ;[ więc sryyy :x
masz na przyszlosc

 

Ad: Lukasz_stanek

 

1. to ze tabelek sie nie robi bo sie rozjezdzaja,a przynajmniej nie bazuje sie na nich stron, chyba jestes w miare na czase

2. a skad wiesz co kolega chce umiescic?

3. nie przyczepiles sie? nie wierze

4. ta, lans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie. Proporcjonalnie do szybkosci powstawania nowych wersji przegladerek, poprawnie interpretujacych css, maleje sens używania tabelek, które zgodnie z semantyką w html są do przedstawiania danych tabelarycznych. Za semantyką idze web accessibility a za tym usabilty strony. Takie niechlujstwo w uzywaniu tagów niezgodnie z ich przeznaczeniem sprawia ze strony w najlepszym wypadku źle sie wyswietlaja na roznych platformach a w najgorszym ze poprostu sa nieczytelne. Warto tez wspomniec o przypadkach marginalnych jak np. niewidomi, ktorym z gówniano zrobionej storny screenreader czyta jakieś bzdury albo przeglądarki tekstowe ktore renesans przezywają w dobie rssów. Niestety faktem jest że tabelkami zawiaduje się znacznie łatwiej i łebdezajnerzy ze starej szkoły wręcz odruchowo kodują 'hacki' żeby sie nigdzie nie rozjezdzalo. Ide cos zjesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności