Skocz do zawartości

Metalowa nakładka na zapalniczce. Jakim sposobem?


choobek

Rekomendowane odpowiedzi

Wymodelowałem sobie z pomocą tutka zapalniczkę i zatrzymałem się w tym momencie:

263438.jpg

 

Nie wiem jak wymodelować tą metalową nakładke na zapalniczce(która zacząłem i na obrazku jest w kolorze zielonym). Chciałbym aby wyglądała tak:

200px-100_Yen_lighter.JPG

 

Czy mógłby mi ktoś dać jakąś wskazówke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

zaznacz sobie krawedzie (te ktore zaznaczylem na czerwono) i przy wcisnietym Shift pociągnij w prawo ( tak jak pokazuje strzałka) - o ile o to Ci chodziło, a dalej to tak jak tutorial pewnie pokazuje (zakładam że używasz 3ds Max)

 

attachment.php?attachmentid=50855&stc=1&d=1196261877

 

a i spróbuj wyprostować ten półokrąg który pokazuje 2 strzałka (ten na srodku) wtedy będzie Ci wygodniej (imo, bo da się i bez tego) później modelować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeby sobie extrudować te krawędzie to akurat wiedziałem. Niesprecyzowałem swojego problemu - przepraszam. Chodzi mi o to dokładnie jak zrobić aby krawędź zaznaczona tu na czerwono była zaokrąglona i czy do zrobienia tych dziurek zaznaczonych na niebiesko użyć Boolean czy czegoś innego?

zapalara1dt4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym zielonym juz jest polowa otwory tyle ze mala. Przeciagajac tak jak wyzej napisali bedziesz mial 2 polowke tyle ze plaska, poukladaj tak zeby byla zaokraglona, pozniej wszytkie vertexy ktore tworza otwor przeskaluj do rozmiaru jaki chcesz osiagnac. Co do reszty to radze przez srodek tego zielonego zrobic kilka edge i przesuwajac vextexy na koncu uzyskac ksztalt jaki chcesz osiagnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności