Skocz do zawartości

Scena 3D: Pokój


Sof_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to mój pierwszy WiP wnętrza, w którym w końcu nauczyłem się jako tako oświetlać scenę. Okna są robione na szybko, tak jak i pozostałe modele, więc proszę - nie bijcie :). Chodziło mi głównie o materiały i oświetlenie i tutaj byłbym wdzięczny za krytykę i wskazówki, pomysły... Pozdro

 

Oto, co namodziłem:

 

 

pokj9cf9.png

 

Oczywiście część wzorowana na tutorialach, a część własna. Tło za oknem właśnie z tutoriala jest tymczasowe, jak myślicie, jaki widok by pasował? Ja myślałem o jakimś mieście (panorama).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na początek dzięki za komenty :)

 

Grigoriob - wiesz, z założenia miało to być mieszkanie, ale masz rację, że póki co lata :). Pomyślę o jakimś balkonie.

 

Poke - dzięki, miałem właśnie zamiar rzucić jakieś miasto na tło, a w połączeniu z balkonem całość mogłaby dać jakiś znośny efekt.

 

P.S Upek będzie w poniedziałek, bo w weekend nie mam zbyt wiele czasu.

 

Pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piksar - tak, inspiracją był tutek z Evermotion :). Światło po lewej może być choćby z okna na przeciwnej ścianie, lub też z drugiego pomieszczenia. Może faktycznie trochę przekombinowane, ale jak nie było tego światła, to zrobiło się nienaturalnie ciemno, więc musiałem cos dodać :D. Jeżeli chodzi o drzwi z prawej, to mają to być drzwi balkonowe, a co? są za szerokie? Z lewej za roletą nie ma drzwi, jest bezpośrednie przejście do drugiego "pomieszczenia" (np. sypialni). Podpowiedz, to poprawię, co Twoim zdaniem z nimi jest nie halo.

Pozdro i thx za komenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiatlo z lewej nie moze byc takie mocne..zwlaszcza ze jest po przeciwnej do padania swiatla slonecznego..mozesz tam dac vray light ale nieco mniej intensywny. Balkon to dobry pomysl. Popracuj nad jego wykonaniem..jakas fajna barierka i cos na posadzke..no i tlo miejskie chyba będzie lepsze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, na poniedziałek postaram się poprawić to, co poradziliście. Myślę, że chyba nawet wstawię nowe okna, bo te są takie nieprawdziwe i proste. No i to światło po lewej... Zlikwiduję je najpierw i pokażę Wam renderka, czy aby nie za ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update:

 

- wstawiłem nowe okna i drzwi balkonowe

- zmniejszyłem nieco szerokość drzwi po prawej

- zmniejszyłem trochę światło z lewej strony, które było za mocne

- dodałem komplet firan ;)

 

Efekt:

 

pokj10mn4.png

 

Mam nadzieję, że jest trochę lepiej, jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fishinthewater

Calkiem niezla pracka. Poprawil bym jeszcze te drzwi harmonijkowe - troche za duza odleglosc od podlogi, karnisz bardzo cieniutki - wyglada jak by na zylce wisialy te firanki. To chyba tyle... jak na pierwsza prace niezle.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja widze jeden według mnie błąd do którego się nie przyczepili inni. nad ścianą gdzie są okna na złączeniu z sufitem jest białe światło . moim skromnym zdaniem jak słońce świeci to górna cześć się tak nie świeci. sufit i ściany masz zweldowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek dzięki wszystkim za komentarze:)

 

slowiak - dzięki, a z tymi drzwiczkami też to zauważyłem, ale już nie będę wracał do tej pracki, jadę z czymś innym. Co do karniszy, to miałem na początku grubsze i wydawały mi się za grube... ehh :)

Tomuś - dzięki. Jeżeli chodzi o światełko - nie ma żadnych vraylightów - jakoś nie potrafię się nimi posługiwać póki co... albo jest za jasno, albo jakieś plamy i Bóg wie co jeszcze :). Prócz GI jest jeszcze słońce - to wszystko

trosiek - no tak to już jest z tym światłem, nie działa tak, jakbym tego chciał :(. Tak - sufit i podłoga są zintegrowane ze ścianami :)

godzio - wzorowałem się trochę na tutku z Evermotion

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności