Skocz do zawartości

Scena 3D: Pokój


malyboa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

na wstępie chciałem napisać ze to moja pierwsza praca tego typu ... więc prosze wybaczyc za moją nieznajomość różnych rzeczy które dla was czasem są oczywiste...

Swoją drogą jest to wizualizacja pomnieszczenia które wymyslilem .. i poprostu zalezy mi na tym zeby zblizyc sie jak najbardziej realistycznemu swiatu :D

Uzywam maxa 2008 i vray ...

Mam spore problemy z oswietleniem i texturami ... proszę więc o rady i krytykę .... a oto praca :

 

21a76beaeb4e7326med.jpg

 

oczywiscie WIP

prosiłbym o jakąś pomoc przy kolejnych renderkach jakich swiateł uzywac? nie portrawie vray sun .. bo przeswietla mi scene ....

i nie dokonca wiem jak w pomieszczeniu je ustawiac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam przepraszam ze nie pisałem ale .. poprostu nie miałem jak .. przysiadłem sie do maxa i oto efekt oczywiscie ... jak to zwykle u mnie przepaliłem scenę ... a w innych miejscach nie doswietliłem ale niewiem czy dam rade inaczej kombinowac jeszcze dzis ... w srodku są ustawione 2 omni a na zewnątrz Vray sun .. niewiem co zrobic zeby moj plane ktory jest za oknem przepuszczał vray sun przez siebie? czy odsunąć plane ?

renderlownr4.jpg

 

prosze o rady i komenarze ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do realistyki jeszcze troszke drogi, ogolnie zeby ja uzyskac potrzebne szczegolowe modele, dobre shadery no i realistyczne swiatelko, na poczatek odradzam uzywac sun`a ale to takie moje male przemyslenia :)

Aa wywal te OMNI ale to juz :D jedynie vray lighty w oknach no i sun jak chcesz :)

Poduchy ladne !

Pozdro i cwicz dalej a wogole to polecam temat light contest i duzo tutkow a bedzie znacznie lepiej :)

Pozdrro !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdzecznie dizękuje za koentarzyki ... z Vray sunem super działa exclude .. ale próbuje tak jak radizł mi HcPiter .. mianowicie same Vray ligthy na zewnątrz pokoju ... mam intensity na około 60 i supbdiv na 60 ... ale wciąz jest ciemno .. cyz moge sobie wstawic do srodka jakis? aaa i niemoge zapalic lampy w srodku ... mianowicie jaki materiał zrobic .. by wygladalo na zapalone?

 

to obecny progress:

 

wizkavrayligthx3vy7.jpg

 

pozdrawiam i dzięki czekam na commenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te vraylighty niebardzo, dałbyś jakiegoś directa albo vraysun, żeby była ładna jasna plama gdzieś w pokoju. teraz jest za bardzo rozproszone.

 

materiał zapalonej lampy najlepiej jakiś translucency,

http://www.chaosgroup.com/stuff/MtlTutorial/

http://www.aversis.be/extra_tutorials/vray_basic_material_settings_01.htm trzecia albo druga strona

 

obrazek za oknem brzydki, nie pasuje tu

 

ekran chyba zbyt matowy, a obudowa odbija za mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak vray to widze to tak: w miejscu okien daj jednego dluzego vraylighta w ksztalcie prostokata przescaluj tak by pokrywal oba okna, przesun tego lighta do srodka okien daj lekki kolorek niebieski, kolejne swiatlo direct z cieniami vrashadow kolorek lekka zolc/bez/pomarancz i juz w ten o to latwy sposob bedziesz mial ciekawsze swiatlo. Oczywiscie wypadaloby dobrze ustawic GI ale w vray'u to zadna sztuka bierzemy kombinacje IRR+LC dajemy prestet np medium w color mappingu expention i gotowe :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności