Skocz do zawartości

[Porachunki]: Wolnoć, Tomku, w swoim domku


viater

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

to mój pierwszy udział w bitwie. Temat mojej pracy zaczerpnąłem z przebogatej polskiej literatury. Aleksander Fredro napisał kiedyś wiersz o dwóch sąsiadach pt. "Paweł i Gaweł". To właśnie ich wybrałem na głównych bohaterów "porachunków". Już dawno nosiłem się z zamiarem wykonania animacji w tym temacie, więc bitwa jest dobrym pretekstem do mobilizacji.

Przy okazji życzę powodzenia wszystkim moim rywalom.

Ps: proszę o tłumaczenie na angielski.

 

Oto link do wiersza:

http://www.poezja.org/index.php?akcja=wierszeznanych&ude=4003

 

tak mniejwięcej bym to widział:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Oto kolejny update.

Po wstępnych renderach z użyciem kilku tekstur postanowiłem że muszę zmienić dach na cztero-spadzisty. Drzwi w górnym mieszkaniu zrobie białe. Nie wiem jeszcze co z tłem. na razie wyświetliłem na dużym poligonie jakąś kombinację nieba zmiksowaną w photoshopie Wyszła nawet nieźle (nie wiem czy tak można). Zastanawiam sie też czy tak nie zrobić z drzewami, żeby mi rendering nie zabił kompa. Albo zrobie drzewo osobno, wyrenderuje i wstawie na poligonie (też nie wiem czy tak można, przecież to bitwa 3d). Z tłem to jeszcze nie wiem czy tego szukam. Chyba jednak będzie lepsze gwieździste niebo z dużym księżycem. W ośietlaniu nocnych scen też nie mam doświadczenia. Właściwe to już prawie świt . Chcę żeby było bajkowo-trochę cartoonowo. Lubię fioletowy kolor i chciałbym go wykożystać. Postacie będą groteskowe. Kolejny wniosek to to, żeby nie robić tego co nie widać. Klatka schodowa, była trochę czasochłonna, a widać tylko kilka zarysów schodów i poręczy. Ustawienie kamery też będzie trochę inne.

Zrobię mniejszy zoom i postawię ją bliżej. Da to efek szerszej panoramy. Jednak czy nie zatracę wtedy wyraźnego ukazania postaci. Jeśli ktoś ma doświadczenie jaki rodzaj obiektywu zastosować to proszę o sugestie. W następnym update będą już statyści :-)..

 

A, i wystąpił pierwszy babol. Na pięterku widać coś na ścianie pod światłem. nie wiem co to.

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich 3deków. Pewnie wam też suszą głowę że nic nierobicie tylko, ten wasz komputer.... :-)[/color]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności