Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Model samolotu i problem.


K4cz0R

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem napisac ze nie wiedzialem gdzie to wkleic wiec wzucilem tutaj.

Jestem poczatkujacym- komplatnie, a model mam od Gohan-a.Poprawilem co nieco i troche dodalem.Jednak teraz wynikl problem z ktorym nie moge sobie w zaden sposob poradzic.

Prosil bym o rady jak to tam zamontowac (ponizej obrazki).Model ma byc do gry.

P.S.Jesli temat w zlym dziale to prosze przeniesc.

 

58541341py2.th.jpg

 

73083962jv0.th.jpg

 

26385448hd9.th.jpg

 

70866571za3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

K4czOR - jak już co to od gorana :-)

Model w LP można zobaczyć w wątku który mam w stopce - na razie jest "zahibernowany" - może kiedyś wrócę do niego. Na razie życzę powodzenia

 

Z tego co widzę albo zrobiłeś Convert To Editable Poly razem z ms-em, albo źle Ci otowrzyło (chociaż wątpię, bo masz maxa 9, czyli to w czym ja robiłem).

Takie rzeczy najlepiej robić w low poly, czyli przed nałożeniem modyfikatora MeashSmooth, i tak bym radził.

OK, masz: LOW POLY

lowpolysm8.th.jpg

i po ms

mspl2.th.jpg

 

Oczywiście kształt/wielkość otworu to kwestia ustawienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz te dwa dołączone do poprzedniego posta screeny?

Na pierwszym jest model tzw. "low poly", na drugim masz dołożone modyfikatory SYMMETRY i MESHSMOOTH (z 2 iteracjami).

 

W maxie po prawej stronie ekranu masz okienko modyfikatorów. Na dolnym screenie masz tak jak na załączniku, szary kursor ustawiony na MeshSmooth. Musisz po prostu kliknąć na "[-]Editable Poly" (tak jak na górnym screenie) i tam dokonywać modyfikacji.

 

Oczywiście wszystko to musisz robić na modelu w takim stanie jaki Ci wysłałem, a z tego co pokazałeś na screenach to masz juz zapisane po ponownej konwersji do EP....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Oczywiście wszystko to musisz robić na modelu w takim stanie jaki Ci wysłałem, a z tego co pokazałeś na screenach to masz juz zapisane po ponownej konwersji do EP...."

 

yhh goran a wiesz jak to zrobic.bo jak zaladuje twoj model to troche strace a robic mi sie od nowa tego nie chce.Yy moze ktore parametry pozmieniac??I jak to przekonwertowac do tej twojej wersji znow.

 

THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K4cz0R: naucz się najpierw poruszać w maxie zanim siądziesz do robienia jakiegoś modelu do gry. jeśli masz problem z modyfikatorami to co będzie jak dotrzesz do teksturowania?

 

imho wróć do źródła i zacznij naukę programu od podstaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności