Skocz do zawartości

Problem: Flash: dostosowanie strony do różnych rozdzielczości


kab23

Rekomendowane odpowiedzi

witam, strona jest w rozdzielczosci 775x680px, u mnie na monitorze przy rozdzielczości 1024x768 wyggląda idealnie ale juz na wyższej np 1280x1024 jest malutka, jak zrobić żeby strona automatycznie się dostosowywala do rozdzielczosci monitora? i czy da sie coś zrobić z plikami graficznymi ktore na wyższych rozdzielczosciach bedą slabszej jakości?? z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Teoretycznie odpalając plik swf bezpośrednio (tj. nie jako stronę html z umieszczonym flashem) to zawartość dopasuje się wymiarów okna, ale oczywiście raczej się to nie sprawdza.

 

Pewnie da się jakoś napisać w PHP wykrywanie jakiej rozdzielczości ktoś używa (jak to zrobić - nie pytaj mnie:) ) potem już tylko wykorzystać to albo żeby wybierana była odpowiednia wersja pliku (wada taka, że musiałbyś je mieć, co jest raczej niezbyt oszczędne i upierdliwe) albo ustawiany odpowiedni rozmiar umieszczonego na stronie flasha.

 

Co do grafik, z tego co sam się przekonałem, może być problem - jak dasz za małe to się rozpixlują przy dużych rozdzielczościach; jak dasz za duże, przy mniejszych rozdzielczościach będą wyglądały na poszarpane, pozostaje jeszcze również uzależnienie jakie pliki będą ładowane w zależności od rozdzielczości użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Mozesz to ustawić w zakładce "Publish settings" we flashu. Nie mam flasha przed oczami, ale jeśli nie będziesz mógł znaleźć to sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też zrobić dynamiczną stronę która się ustawi do rozdzielczości okna w którym odtwarzasz, potem przeskalowujesz grafikę wektorową, a elementy importowane jak png zachowujesz w naturalnej rozdzielczości, ewentualnie rozciągnąć i nałożyć blura :)

wszystko przez AS :) Zaznaczyć tylko trzeba ze musisz mieć odpowiednio zaprojektowaną stronę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie potrzeba do tego js ani php

mozna normalnie objectem(ie) i embedem(FF i Opra) osadzic flasha a zamiast wysokosci i szerokosci wpisac 100%

 

jesli chodzi o samego flasha to zeby nie ulegal przeskalowaniu nalezy wpisac cos takiego

Stage.scaleMode = "noScale";

 

a jezeli chcesz wyrownac go do lewej to

Stage.align = "TL";

pod F1 znajdziesz wiecej opcji...

 

a jezeli chcesz aby uklad strony tez sie dostosowal do wielkosci okna (czytaj jakis element ma byc na cala szerokosc/wysokosc)

to polecam zapoznac sie z funkcja onResize

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności