Skocz do zawartości

Jaki fundusz emerytalny? lol


Gavreel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Fundusz emerytalny? Czlowieku daj sobie spokoj. Za te kilkadziesiat lat sladu nie pozostanie z Twoich wplacanych pieniedzy, nie mowiac juz o osiagnieciu wymaganych przepracowanych lat teraz gdy kroluje umowa o dzielo ktora sie nie liczy do lat pracy. Polecam olac fundusze i samemu gromadzic srodki. Wtedy napewno bedziesz wiedzial na czym stoisz, a nie jak w przypadku np. moich najblizszych, 700zl emerytury miesiecznie po ciezkich kilkudziesieciu latach pracy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcecie to podam wam gg do kumpla który studiuje coś z tym związane i ostatnio siedzi w temacie tych funduszy. może wam coś doradzi, różne za i przeciw.

Fundusz emerytalny? Czlowieku daj sobie spokoj. Za te kilkadziesiat lat sladu nie pozostanie z Twoich wplacanych pieniedzy, nie mowiac juz o osiagnieciu przepracowanych lat teraz gdy kroluje umowa o dzielo ktora sie nie liczy do lat pracy. Polecam olac fundusze i samemu gromadzic srodki. Wtedy napewno bedziesz wiedzial co uzbierales, a nie jak w przypadku moich najblizszych, 700zl emerytury miesiecznie po kilkudziesieciu ciezkich latach pracy....

 

z tego co wiem olać się nie da. jakiś musisz mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundusz emerytalny? Czlowieku daj sobie spokoj. Za te kilkadziesiat lat sladu nie pozostanie z Twoich wplacanych pieniedzy, nie mowiac juz o osiagnieciu wymaganych przepracowanych lat teraz gdy kroluje umowa o dzielo ktora sie nie liczy do lat pracy. Polecam olac fundusze i samemu gromadzic srodki. Wtedy napewno bedziesz wiedzial na czym stoisz, a nie jak w przypadku np. moich najblizszych, 700zl emerytury miesiecznie po ciezkich kilkudziesieciu latach pracy....

 

ehhhhh... gdyby się tak dało. Otóż od listopada pracuję na umowę o pracę więc pracodawca płaci składeczkę do ZUS, stąd też jeśli nie wybiorę sam OFE zostanie mi on wylosowany i tego wolałbym uniknąć. Czas mam do 10.01.2008. Oczywiście nie liczę na to żeby żyć jak król z emerytury ale jak już trzeba te składki komuś wpłacać to niech przynajmniej je dobrze inwestuje żebym na starość miał 750zł a nie 700zł :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak generalnie to nie chce mi sie z roboty zwalniac zeby stać w zusie.

 

To Ci nie grozi, bo nie załatwiasz tego w ZUS, tylko w funduszu który wybrałeś. Żeby się zmieścić w terminie trzeba się udać do placówki lub telefonicznie umówić z przedstawicielem, na internetowo-korespondecyjne załatwienie sprawy już zbyt późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekiwana statystyczna długość życia mężczyzny to obecnie 71 lat. Wiek emerytalny- 65 lat. Czyli: zakładając że ktoś pracuje od 25 roku życia to przez 40 lat odkłada kasę po to żeby przez 6 lat dostawać emeryturę 700 z kawałkiem. Tylko mi się wydaje że coś w tych rachunkach nie teges ? Nawet zakładając że wszyscy doczłapią się do tej emerytury (prawie 50% nie dożyje) to nie lizną nawet 1/20 tego co wpłacili (o odsetkach nawet nie wspomnę). Przecież to złodziejstwo takie że powinno być nagrodzone jakimś specjalnym pomnikiem albo prezydenturą dla wynalazcy.

 

Żyję z umów o dzieło. Nie płacę ZUS i dopóki nie dojdę do wieku 45 lat- nie mam zamiaru tego robić (trzeba płacić przez 20 lat żeby być uprawnionym do otrzymania emerytury).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności