Jump to content
glook

komunikat zmapper

Recommended Posts

Yo. Mam problem z zbrushem teraz chce uruchomić zmapper ale wyskakuje mi taki błąd df4b2b695e480378.jpg i robie co jest tam napisane (tak mi się zdaje) i nie działa a jest mi to bardzo potrzebne i prosił bym o jakieś konkrety. Na przykład przetłumaczyć co tam pisze ale sadze ze dobrze rozumiem. Zmapper jest mi potrzebny do zrobienia mapy Displacement.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak zmapowałeś siatkę przed edycją w zbrushu? Z tego co pisze to musisz przejść do Tool>polygroups i tam kliknąć na Uv's Groups to ci podzieli siatkę na polygroup'y na podstawie klastrów uv(czyli tak jak pociąłeś siatkę przy mapowaniu) i teraz jak włączysz tryb frame ( w zb 2 gdzieś tam u góry obok edit, move...) to powinieneś zobaczyć różne kolory dla grup na siatce. Następnie musisz zostawić widoczną jakąś z polygroup, w tym celu wciśnij ctrl+shift i kliknij raz na część siatki przypadającą danej polygrupie co spowoduje ukrycie pozostałych. Teraz dla takiej części siatki prawdopodobnie możesz wypalić normala w zmapperze. Następnie tak samo zrób z każdą pozostałą częścią a potem połącz wszystko w photoshopie albo od razu w zbrushu pal wszystko na jednej texturze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

musisz kliknac (dokladnie nie wiem jak to sie nazywa bo nie mam zbrush'a) uvw disable (czy jakos tak ) chyba w zakladce texture to jest :) abys mial nieaktywne uv

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak zmatowałeś siatkę przed edycją w zbrushu?

Odp. Nie wiem, o co kaman: / Jak cos to obiekt( głowa smoka) jest robiona w cinema4d i przenoszona w formacie .obj do zb.

 

Tam gdzie mi przełożyłeś, Tomal robie jak napisałeś, ale robiłem tak samo wcześniej i nie działa zbrusha mam 3.1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glook jak nie zmapowałeś obiektu to raczej plajta bo z normal mapą to jeszcze pół biedy ale jak będziesz chciał texturę koloru malować w 2d to już raczej plajta chyba że wszystkie textury zrobisz w zbrushu. Mapowanie to przypisywanie częściom siatki współrzędnych mapowania uv. Innymi słowy rozkładanie siatki na płasko bo obiekt jest 3d a textura płaska i trzeba jakoś ustawić który pixel będzie odpowiadał danej części obiektu. Bez mapowania nie masz co sie bawić w normal mapy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy