Skocz do zawartości

obiekt 3d - filizanka


jarekp

Rekomendowane odpowiedzi

Podajcie jakies pomysly zeby ta scena troszke ozyla, no i oczywiscie krytyka mile widziana, mi najbardziej niepodoba sie kwiatek na talezu. moze zamiast niego dac kostki cukru albo kwiat w innym koloze \"sam niewiem \" , moze to kwestja oswietlenia ,ale niechce rozjasniac tej sceny taki klimat najbardziej mi odpowiada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

 

Przedewszystkim tak jak napisal przedmowca. Temat do poprawy bo jest .....

 

Jeżeli chodzi o pracke to wyglada bardzo ładnie i oryginalnie. Zamiast wspomnianego czerwonego kwiatka proponuje dodac jakąs wymyslną łyżeczke np w kształcie dłoni :):)

 

Nasuwa mi się tylko jedno pytanko:

Patrząc na pracke widzę filiżanke z wymodelowana na niej postacią, ale po przypatrzeniu sie widze , że postać ta zlewa się z talerzykiem (braku stup-bezpośrednie przejscie w materiał talerzyk). Błąd czy zamierzony efekt łączący wszystko w jedna calośc?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmienilem tytul pracki, co do przejscia postaci w talerzyk to jest w polowie zamiezony \" chodzilo o to zeby dokonca niepokazywac czy postac jest czescia talerza czy filizanki, ale to co wyszlo nawet mi odpowiada\" , jesli chodzi o siatke to moge jedynie zamiescic obraz sceny z maxa. nieudostepnie calej sceny bo jezeli osagne w tej pracy zadowalajacy wyglad to bedzie komercyjna graficzka.

A co myslicie o texturach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje odczucie to pracka wyglada strasznie chaotycznie, nie wiem czy to tak mialo byc czy moze nie specialnie. Moze przez ten te cienie - za mocne troche albo za duzo ich. Bylbym takze za zlikwidowaniem odbic na krancach talezyka, jakos nie pasuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podoba mi sie kompozycja. wlasciwie nie moze mi sie co podobac bo w tej pracy jej nie ma. bardzo, bardzo ladnie wymodelowana postac, ale zle oswietlona scena pooduej ze jej nie widac!!!!

 

design... hmm - powiedzmy ze ja osobiscie gustuje w nieco bardziej minimalistycznym podejsciu, ale sa gusta i gusciki... na szczegolne wyroznienie zasluguje spodeczek ktory jest apoteozą braku walorów użytkowych i estetycznych.

dlugo myslalem nad tym co jest w lewym, gornym rogu sceny i wreszcie doszedlem do wniosku ze to sa serwetki - zgadlem?

 

co jest tematem tej pracy? to jest jakis manifest antyaborcyjny?

 

 

pozdrawiam, co zlego to nie ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczy od tej pracy bolą... (niezly chaosik)

Praca niby ładna, ale musze powiedziec ze pod wzgledem wrazeniowym, uczuciowym (nie technicznym) praca mi sie zwyczajnie niepodoba...

Mam pytanie, szczere i niegrzeczne :) Czy wszystkie modele robila 1 osoba?? (ty) chodzi mi tu o porówanie \"uchwytu\" od filizanki, podstawki i postaci chłopca... jakos odbiegaja od siebie poziomem... (moze to efekt tego ze otoczenie bylo tylko dodatkiem do postaci??)

Pozdrwiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka zupelnie tu nie pasuje - przekombinowana kompletnie - wywal to i zastosuj tradycyjny \"talezyk\".

Filizanka ladnie wymodelowana. Moze warto dodac srebrna lyzeczke z uchwytem w ksztalcie kobiecego ciala?!

Te elementy w tle w ogole mi sie nie podobaja - podnioslbym kamere zostawiajac obiekt centralnie i wykadrowalbym w kwadrat.

Takie moje zdanie :)

Bardzo dobry raytracing! Dawno takiego nie widzialem.

 

pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fresnel na odbiciach jest? Jak nie ma to dodaj. Naprawdę dużo poprawia. Jak jest to zwiększ różnice między odbiciami. Oświetlenie i kompozycja też wysiadają. Brakuje lini wzroku (czy jak to zwą). Po pierwsze kubek nie może być na środku obrazu to kaleczy oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze maly retusz i to chyba bedzie final, \"wygecie lyzeczki dalo efekt jakby kobieta miala z niej zaraz spasc, moze wygne ja w druga strone, przy okazji ladnie opadnie na spodek i nada mu jakas glebie bo daje wrazenie dosc plaskiego\" no i brakuje mi cienia pod tym wszystkim, wyglada jak zawieszone, ale jakos mi to niewychodzi bo psuje przy okazji perspektywe, a gdyby tak dac projektor cienia na podloze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze pomieszales ze soba takie odcienie kolorow. przeszkadzaja mi takie zestawienia w odbiorze.

poza tym spodek wyglada jakby byl zawieszony w powietrzu,zbyt maly cien pada na tkanine. moze jeszcze lekki cien bladzacy gdzies w tle ...?

moze warto by bylo zastanowic sie co chcesz przedstawic, czy misternosc filizanki, czy tez barwe kwiatkow. nieraz warto zrezygnowac z jednego na korzysc innego..te przepalenia zlikwiduj.pozdrawiam:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugerujac gdzies tam wczesniej ta lyzeczke, troche inaczej ja sobie wyobrazalem.

Troche dziwnie uzytkowac lyzeczke taka jak widac - mieszajac kawe musisz utopic ta kobiete trzymajac za nogi! Raczej powinno byc odwrotnie - trzymasz za piersi (mniej wiecej) i mieszasz! Poza tym ta lyzka przypomina bardziej lyzke do butow :o Ale jej wykonanie i material pierwsza klasa...

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No musze przyznac ze mi praca tez zaczyna sie podobac, przydaloby sie jakies jasniejsze tlo albo wogole zrobic w realistycznej scenerii typu stolik.

Lyzeczke wypadaloby jeszcze poprawic bo jak bylo wspomniane wyglada troche jak do butow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde co do lyzeczki to MareG ma racja troche niezabardzo na pierwszy rzut oka widac co to jest. ale wykonanie rewelacja.ja bym jeszcze troche poprawil platki bo za strasznie intenstwne, wrecz za bardzo ,ale ogolnie to rewelacja a i dlaczego platki nie rzucaja poblasku na resze filizanki powinna miec gdzieniegdzie czerwonakawy koloryt( chyba wicie o co mi chodzi) jedyne co sie dziej o sie odbijaja, moze troche za mozno, wrecz jak lusto. mimo to praca oszlamiajaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za pomoc ale to ciagle niejest ten efekt jaki urodzil sie w mojej glowie \"moze poprostu dam sobie z tym spokoj ?\" , bardziej lustrzana porcelanka dale refleksy czerwieni jakie sugerowales {nie zabardzo mi sie to podoba} co do lyzeczki to chcialem zeby byla maksymalnie fikusna ,przecierz niechodzi tu o funkcjonalnosc - podzuccie jeszcze jakies pomysly i niebede zawracal glowy ,jeszcze ze dwa dni i umieszcze to na final, albo wywale z twardego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za pomoc ale to ciagle niejest ten efekt jaki urodzil sie w mojej glowie \"moze poprostu dam sobie z tym spokoj ?\" , bardziej lustrzana porcelanka dale refleksy czerwieni jakie sugerowales {nie zabardzo mi sie to podoba} co do lyzeczki to chcialem zeby byla maksymalnie fikusna ,przecierz niechodzi tu o funkcjonalnosc - podzuccie jeszcze jakies pomysly i niebede zawracal glowy ,jeszcze ze dwa dni i umieszcze to na final, albo wywale z twardego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności