Skocz do zawartości

Totalny reset - 3ds max 9 SP2


silverfox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Miałem ostatnio taki problem z maxem: przy wpisywaniu jakiejkolwiek wartości z klawiatury np chamfer, szarokość boxa – cokolwiek… przy wpisywaniu mniejszych wartości od 1 np. 0,54 max automatycznie „zamieniał” to na 0. Wpisywanie np. 2 – „zmieniał” na 1 a już 3 dawało 3 bez żadnej zmiany:) Sorry za pokrętne pisanie ale tak to jakoś nielogicznie działało. Dodatkowo przy tworzeniu nowego boxa za pomocą myszy – zmienianie rozmiarów działo się skokowo a raczej schodkowo. Rozmiar nie zmieniał się płynnie jak to powinno się dziać tylko małymi skokami. Strasznie irytujące to było :/ Próbowałem szukać w helpie, na forum i przeglądać menu ale bez powodzenia. Ostatecznie musiałem przeinstalować maxa … Czy istnieje jakiś sposób aby naprawić tak działającego maxa?

 

Czy znacie jakoś sposób na totalny reset maxa gdyby w przyszłości znów zaczął „wariować”. Np. w Photoshopie jest plik który wystarczy skasować i PS go odtwarza sam co skutkuje defaultowymi ustawieniami. Może jest coś takiego w maxie? (Próbowałem skasować 3dsmax.ini (mogłem przekręcić nazwę pliku) Max wstał i nawet go nie odtworzył…

 

A teraz moje drugie pytanie – tak żeby zaspokoić ciekawość ;). Max został całkowicie odinstalowany, wszystko co pozostawił w katalogu Moje dokumenty (oprócz scenes i render presets) usunięte… mimo to świeżo zainstalowany max ma dodatkowy, stworzony wcześniej przeze mnie panel z modyfikatorami który miałem. Macie pojęcie gdzie on mógł to sobie zapisać? Chciałem przywrócić sobie w nowym maxie UI które wcześniej sobie zapisałem ale po prostu nie było takiej potrzeby – panel już tam był :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jak chcesz znaleźć wszystkie pozostałości po maxie to wyszukaj wszystkie pliki o nazwie 3dsmax, autodesk itp. a i tak pewnie coś zostanie dlatego przy poważniejszych awariach lepiej sprawdza się reinstalka systemu.

Btw jesteś chyba najbliżej mnie mieszkającą osobą jaką spotkałem na tym forum.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pierwszego- jest identyko jak w PS, wystarcza kasacja pliku o nazwie 3dsmx.ini .

Odnośnie drugiego- to na ten przykład dla maxa 9 u mnie jest "D:\Documents and Settings\Misiek\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Autodesk\3dsmax\9 - 32bit\enu ". Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :)

 

Tomala faktycznie! Jestesmy rzut beretem od siebie ;)

 

La R - skasowanie 3dsmx.ini nie pomogło, Max go nawet nie odtworzył. Fakt nie pomyślałem ze max może coś jeszcze mieć w folderze "D:\Documents and Settings\...\Ustawienia lokalne\" Dzięki za sugestię!

 

GRiPi - próbowałem Customize > Units Setup na nic się to zdało. Na pewno wytłumaczenie jest bardzo proste. Pewnie jest to jedna opcja... a może jednak awaria, bo nie zmieniałem żadnych ustawień w tym menu oprócz jednostek w zależności od skali poszczególnych projektów.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności