Skocz do zawartości

Jak poskromic IRR + LC


Kubaswielgus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chcialbym nauczyc sie renderowac przy pomocy IRR+LC. Troche doswiadczenia juz mam, ale im wiecej sie w tym siedzi tym wiecej sie od siebie wymaga.

Najwiekszy problem mam z cieniami od envirementu. Przy QMC+LC sa one bardzo dobrze widoczne i maja wyrazne ksztalty. A w IRR jakos dziwnie rozmywaja sie lub zupelnie gina. Ustawilem wiec Min Rate na 0 i Max Rate na 0. Multipass wylaczylem, zeby bylo szybciej. W efekcie otrzymalem render, ktory bardzo dlugo sie liczy, ale dobrze odtwarza szczegoly. Razem z wieksza iloscia szczegolow zrobila mi sie drobniutka kaszka (bledy IRR) usunalem ja przez zwiekszenie Clr Tresh na 0,2 i w rQMC samlper ustawilem global sampler na 10.

Obrazek w 800x600 (biale wnetrze bez szyb w oknach - scena classroom) liczyla mi sie przez 34min. Troche dlugo mi sie to wydaje bo jest to wynik podobny do QMC+LC. Czy mozna wiec ustawic tak IRR, zeby szybciej sie liczylo, a efekt byl podobny do QMC+LC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

DraB. Napisalem przeciez, ze mam juz troche doswiadczenia. Helpa juz przerobilem i odsylanie do tej strony uwazam za najgorszy gest uzytkownikow tego forum. Bo nawet znajac przyzwoicie jezyk angielski ciezko jest mugolom zrozumiec ten slogan grafikow.

 

A problem z cieniami juz opanowalem i nigdzie na tej magicznej stronie vray help nie bylo o tym wzmianki. I szkoda, ze musialem stracic tyle czasu na to...a wszystko przez wlasnie takie posty, ktore nie pomagaja w zaden sposob.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności