Skocz do zawartości

4giga ram XP a VISTA


NCdeIgnis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dokupiłem 2giga ram do mojej maszynki (tak więc mam 4) na XP nie widzi oczywiscie całych 4 giga (bo to 32 bitowy system ale...widzi 2.5 giga... chlip probowalem wyłączyc plik stornnicowania czy dodac rozszerzenie pamięci ale nic nie dalo ... wg mnie problemem jest to, ze mam dwie karty w SLI razem one zajmują około 1.5 giga pamieci . Skoro system moze max zaadresowac 4 giga to 4 - 1.5 = 2.5 :) bo jesli sie nie myle to część adresacji jest przydzielana grafice:] tak więc zastanawiam sie nad pełną przesiadką na VISTE x64 (wersje biznesową) i tu moje pytanie , czy są jakies spadki w wydajnosci ( a może jakis wzrost) na VISCIE? jesli chodzi o render czy modelowanie? używam głównie MAYA i Zbrush'a 3.1 ale też czasem 3dsmax'a :) z góry dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Spadki, ponieważ Vista ma wiele procesów, które nawet nie są ujawniane użytkownikowi. Co za tym idzie jest strasznie procesoro i ramo żerna :) Najlepiej Zainstaluj XP x64, bardzo dobry system. P.S. dziwne masz trochę swoje wywody co do pamięci... A system 32 bitowy może zaadresować max 3gb.

 

Można włączyć usługę PAE ale z tym podobno są problemy... w tedy ramu można mieć trochę więcej:

 

3uyfkowt.JPG

 

Link: http://www.microsoft.com/whdc/system/platform/server/PAE/PAEdrv.mspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system operacyjny moze zaadresowac max 4 giga pamieci ale czesc tych 4 giga idzie na karte graficzną i inne rzeczy wiec nigdy na 32 bitach nei amsz pełnych 4 giga;] (chybaaaa nie wiem nei jestem znawcą;] taka moja teoria) PAE probowalem,nic nie dalo a system zachowywal sie dziwnie podam moze moj konfig : Intel Core2 Quad Q6600(2.4GHZ) - 4x1Giga Patriot (800Mhz CL4) - GeForce 8800 GTX x2 (SLI) - EVGA nForce 680i SLI Motherboard (122-CK-NF68)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty oszalałeś z tym configiem? I powiedz mi jeszcze że nie grasz w ogóle w gry bo Cię to nie bawi :D

 

Mym zdaniem powinieneś zainstalować Windowsa XP x64, w tedy wszystko będzie Ci naprawdę dobrze chodzić, przy czym System będzie stabilny. Ja miałem raz problemy z XP64 gdy podkręcałem pare rzeczy na raz ciągle testując i tak się niefortunnie stało że komp się czasami w nie odpowiednich miejscach resetował, no i parę razy stało się tak że winda się już nie załączyła... ale to tylko przez te eksperymentowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a grasz może w Crysisa ? :D W tak świetnego Multiplayera jak tam jest to nigdy nie grałem, graj ze mną :D Jest dużo fajnych serwerów :) też dla tych których nie staś na oryginalny CD-key ^^

 

Eh pograł bym sobie w Crysisa na Twoim sprzęcie :) ile masz w 3dm06? SLI ehh... z takimi kartami... z tego kompa to dobre auto możesz mieć :) Ja dopiero czekam na HD3850 512.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAlcom, pieluchę czy śliniaczek? ;p

 

Chciałbym tylko zdementować informację o spadku wydajności podczas renderowania na Viście względem XP. Specjalnie robiłem testy porównawcze i czasy były identyczne. Pracuję na Viście x64 od kilku ładnych miesięcy i z czystym sumieniem ją polecam. Poza tym polecam raczej wersję Home Premium - biznes jest doba dla biur/szkół, gdzie pracownicy nie powinni korzystać z multimediów. Poza tym HP jest tańsza niż XP Pro x64.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arevulopapo - chyba jednak pieluchę, wiesz no, za jego kompa można mieć już porządne auto, dla mnie to zdumiewające bo w życiu bym tyle kasy na kompa nie przeznaczył :D

 

A co do czasu, to czytałem w necie i sam sprawdzałem jak Vista chodzi, z resztą tak sprawdzałem już od paru lat bo byłem Testerem od pierwszego Longhorna :)

I mym zdaniem jest gorzej, wystarczy zobaczyć jak wskaźnik użycia procesora chodzi na viście.

 

Ale trzeba to przyznać, nie jest taka zła jak sie o niej mawia. O ile masz min. 2gb ramu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co testowałem to po wyłączeniu Aero nie ma specjalnego wzrostu wydajności... nawet gdy załączyłem styl klasyczny. Co do usług to nie wiem :) Wiem tyle ze warto odchudzić Viste przez vLite, w tedy naprawdę można pracować na nim i jest wielkości XP'ka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P Crysis chodzi swietnie, pragnie zaznaczyc,ze we viewporcie tez renderują karty graficzne, zwłaszcza jeżeli robimy podgląd normalmap czy shaderów DX a moj PC nie był drogi ;> tzn widziałem podobne konfigi za 9-10 tysiecy i chyba z kosmosu ta cena:P ja za swojego dałem połowe tego ;P osobiscie wydajnosc Visty sprwadzalem tylko w 3dmarkach :P i tam róznica w stosunku do XP była niewielka ( na 17 tysiecy punktów w 06 róznica to jakies 300-400pktów i to nie na testach procka a GPU z powodu emulacji DX9 w VISCIE) na Viscie tez modelowalem w ZB3 i roznicy nie widziałem:P ale też jakiegos hadrdcora tam nie robiłem więc może nie miało kiedy zwolnić :P w Viscie mogą zwalniac różne procesy ktore chodzą w tle (no np na Viscie x64 w tle leci WOW64 , warstwa pozwalająca uruchamiac 32 bitowe programy na 64bitowym OSie) ale napewno nie areo;) bo to juz wiele razy testowali ;] tak czy wspak 3dmax wyłancza sobie areo jak sie odpali, przynajmniej u mnie ^^'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności