Skocz do zawartości

oznaczanie podobnych surface-ów


rapsodia-85

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie,mam mnóstwo surface-ów o takim samym kształcie(wchodzą one w skład segmentowej budowy)jest jakiś sposób żeby program zaznaczył wszystkie podobne?czy też jestem skazana na klikanie i zaznaczanie każdego z osobna aż do apokalipsy:confused:a, i jeszcze chciałabym jak zapisać zaznaczenia,jak już wybiore 50 surface z np.300 i musze wyjść z programu,to co z nimi zrobić żeby nie musieć klikać od nowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1) to zalezy, czy geometria jest duplikatem czy instancja, czy posiada wspolna historie.

dupilujac maya dodaje numeryczny suffix,

ls "szklanka*"

zaznaczy wszystkie obiekty z prefixem szklanka

2) szukaj w helpie selection set, partition

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz,nie za bardzo rozumiem co mi napisałeś,jestem b.początkująca,i używam mayi 2008,chodzi mi o to że mam x surface o tym samym wyglądzie,chce je wszystkie zaznaczyć i extrude,tylko nie chce mi się 200 razy klikać.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze sprobuj jakis opcji loop select i zaznacz egde, a pozniej conwertnij to na vertexy lub faces'y :/ - pokombinuj. Ewentualnie paint selection tool (czyjakmutam). Teraz nie moge sprawdzic, ale jak chcesz nagrac selekcje to w menu edit (chyba) jest cos takiego jak quick set (czyjakostak) i tam wpisujesz nazwe dla selekcji - zdaje sie, ze pojawia sie ona w outliner'ze - to ten bialy pasek z lewej strony :-) A pozniej jak chcesz przywrocic te selekcje to wpisujesz ja w prawym gornym rogu w okienku ;) - to okienko jest zaraz pod menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie wszystkie te surface powstaly przez kopiowanie jednej poczatkowej i maja w jakim stopniu podobne nazwy.

Najlatwiej bedzie Ci wiec je zaznaczyc w outlinerze, najlepiej wpisujac w gornym jego okienku: *jakas_wspolna_nazwa* - razem z tymi gwiazkami, ktore oznaczaja dowolny ciag znakow, np numerki.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności