Skocz do zawartości

Max 2009 na wiosne 2008 O,o


mirach

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak czy siak nie ma softu, który zaspokoiłby potrzeby wszystkich klientów więc z dwojga złego może lepiej wybrać XSI, którego producenci póki co nie lecą w kulki z klientami a dodatkowo dają do wyboru kilka wersji, z których najtańszą a jednocześnie wcale nie taką ułomną można mieć już za niecałe 2000zł netto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, specyfikacja tego formatu nie jest ogólnie dostępna, więc tylko Autodesk wie, jak możnaby coś takiego zrobić. Ale jak widać, najwyraźniej bardzo zależy im na tym, aby nie były ze sobą kompatybilne sceny z różnych wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz racje Piotrek tylko że przy takich łbach z dziedziny warezów i programowania jakich jest pełno na necie na tą chwile to nie zajeło by im dużo czasu - a nie wiem czy taka forma konwertera łamała by jakieś prawa i czy można by zabronić wypuszczenia czegoś takiego na legalu - no ale to inna historia.

 

To nie zmiania faktu że postawa Autodesku to rzeczywiście kpina ale cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, specyfikacja tego formatu nie jest ogólnie dostępna, więc tylko Autodesk wie, jak możnaby coś takiego zrobić. Ale jak widać, najwyraźniej bardzo zależy im na tym, aby nie były ze sobą kompatybilne sceny z różnych wersji.

 

 

I w tym cały myk, taki Autodesk wie, co robi, kiedy coś upublicznia, a czegoś innego znowu nie upublicznia ;). Ludzie zaradni już dawno nie używają Maxa, a taka Maya traci od jakiego czasu w dużych studiach zainteresowanie, bo oni już tam wiedzą na co się zanosi. Ponoć najnowsza Maya ma poważne problemy z działaniem na Linuksie (nie wiem, zasłyszane).

 

Tak czy inaczej, o ile rozumiem, że ktoś, kto się uczył grafiki 3D 10 lat temu nie miał łatwego wyboru i wybierał Maxa, tak zupełnie nie rozumiem, jak można wybierać Maxa teraz. Może jako drugie narzędzie dla tego czy innego genialnego pluginu.

 

Bo to idiotyczne narzędzie ma niesamowitą bezę genialnego softu, który zamiast Autodesu, piszą developerzy z całego świata. Po co się trudzić, skoro ktoś zrobi robotę za nas. To zresztą zakrawa na nagrodę Nobla z ekonomii, żeby sprzedawać kawał g***wna w pudełku za 5.5K dolarów (czy w końcu potaniał?), będąc pewnym, że i tak się sprzeda, bo żaden inny soft nie ma tak genialnych pluginów + tylu patentów (typu formaty architektoniczne), które czynią go niezastąpionym. Ja tych facetów podziwiam!

 

Natomiast w ocenie sytuacji użytkowników Maxa walczą we mnie dwa uczucia i żadne z nich nie jest podziwem, he he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z klientami posiadającymi maxa?

.fbx, collada, .xsi (SI crosswalk)

Tak czy siak nie ma softu, który zaspokoiłby potrzeby wszystkich klientów więc z dwojga złego może lepiej wybrać XSI, którego producenci póki co nie lecą w kulki z klientami a dodatkowo dają do wyboru kilka wersji, z których najtańszą a jednocześnie wcale nie taką ułomną można mieć już za niecałe 2000zł netto...

http://www.softimage.com/products/xsi/pdf/XSI_6_x_ComparisonChart.pdf

To zresztą zakrawa na nagrodę Nobla z ekonomii, żeby sprzedawać kawał g***wna w pudełku za 5.5K dolarów (czy w końcu potaniał?)

The Autodesk suggested retail price for 3ds Max 2009 or 3ds Max Design 2009 software is US$3,495*

 

To pisałem ja - użytkownik xsi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Autodesk suggested retail price for 3ds Max 2009 or 3ds Max Design 2009 software is US$3,495*

 

Przepraszam, nie 5.5, ale ponad 7K$:

http://www.procad.pl/pf/page/me/cennik.html

 

;)

 

 

powyższy link wygląda dość druzgocząco dla Maxa ;), wiec to jasne, że wstawił go użytkownik XSI. Się nie chwal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile wiem to przy zakupie maxa uzytkownik dostaje roczną subskrypcję i kazdy apdejt ma za free

U rupika poinformowali mnie, że subskrypcje sobie moge dokupić za, bagatela, 450 euro

 

Przepraszam, nie 5.5, ale ponad 7K$:

http://www.procad.pl/pf/page/me/cennik.html

To znowu o rupiku, przy maxie9 podali cene 4250euro, jak teraz jest to nie wiem, bo postanowili nie odpowiadać na maile potencjalnych klientów.

to jasne, że wstawił go użytkownik XSI. Się nie chwal.

Hieh... nie mogłem się powstrzymać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak najbardziej mi żal tych co wzięli subskrypcje 2008 ; w procadzie jest teraz promocja chyba z 200 EURO rocznie. Planuje zakup nowego softu i z smutkiem (sentymentalnym) stwierdzam że XSI miażdży Max'a featursami ceną i elastycznością licencji.

Ogólnie w środowisku na złe wyszła fuzja i nawet coraz więcej gigantów to widzi. ILM przechodzi na własny soft i XSI (patrz dział w Singapurze) Weta podobnie a to już kolejny argument za zastanowieniem hmm

Good bye max?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to, kto używa jakiegoś softu ma dla ciebie znaczenie ? Bo ja robie akurat na tym sofcie z którym jest mi wygodnie (zmodyfikowane o dostępność (czyt. cene)). Zresztą jak opanujesz jeden soft, to dość szybko się przerzucisz na inny.

Co nie zmienia faktu, że xsi polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ma bo to najwyraźniej wskazuje pewien trend a co ważniejsze przy zakupie 200 licencji robi to różnice (patrz też ilość jednostek renderujących w XSI)

Dobry grafik się przerzuci sam albo będzie do tego zmuszony :] Simple

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności