Skocz do zawartości

Scena 3D: Miodzio


Rekomendowane odpowiedzi

Wieczór wszystkim!

 

Postanowiłem przetestować Maxwella i poniżej zamieszczam wyniki. Rendery nadal trochę zaszumione i szczerze mówiąc nie jestem pewien za ile dób (o, przepraszam) musiałoby minąć, żeby ten szum zniknął. Czas renderu... cóż... po 40 godzinach przestałem liczyć, ale w scenie się nie oszczędzałem, więc są rozmyte odbicia i przezroczystość, subsurface scattering, pełny IOR dla druta (o, przepraszam) i 4 źródła światła. Całość liczona z multilight'em. Korekcji w photoshopie nie było. Model w XSI.

 

Pozdrawiam

AM

 

honey1hp0.th.jpg

 

honey2xl6.th.jpg

 

honey3jy1.th.jpg

 

honey5sk7.th.jpg

 

honey6co7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

świetny pomysł, nieźle wygląda, ale ta pałka od miodu mi się nie podoba, wygląda na dziwnie kwadratową

oraz to że kontury słoika są jak by czarne, no jeszcze to że słoik wygląda jak by miał bardzo cienką ściankę, a te słoiki są dość grube

 

Pozdro

Zdunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słoik wygląda jak by miał bardzo cienką ściankę, a te słoiki są dość grube

 

Pozdro

Zdunek

 

Jak to cienką. :) 3 mm grubości. Widać to szczególnie tak gdzie kończy się... miód (czyli na górze). Pewnie chodzi Ci o te odbicia po bokach... I chyba faktycznie mogą trochę mylić jeśli chodzi o grubość szkła. Dzięki! Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialo wyjsc fajnie a wyszlo calkiem srednio... nawet maxwell tu nie pomogl ;)

 

...czyli jak delikatnie powiedzieć: "d..pa, z ciebie a nie operator". ;) Sceny się nie czepiajmy, bo to prosty słoik. A technologii nowych trzeba szukać. Szkło wg mnie wyszło całkiem, całkiem, ale koszt czasowy jest po prostu... niedorzeczny. 10 razy szybciej i trochę lepiej można to zrobić w V-rayu. Ale gdybym nie sprawdził to bym nie wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta pałka od miodu mi się nie podoba, wygląda na dziwnie kwadratową

 

Zdunek89 przecież widać że celowo taką pałkę zrobił i to właśnie fajnie wygląda:P Dla mnie ta plamka miodu wygląda nienaturalnie. Wygląda trochę jak zastygnięty wosk który był wcześniej wlany do formy, miód powinien się bardziej rozpłynąć, przynajmniej na brzegach:P Reszta wygląda miodzio:) A miodzio byłby niezłym lakierem (metalic) do aut:P

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda trochę jak zastygnięty wosk który był wcześniej wlany do formy, miód powinien się bardziej rozpłynąć, przynajmniej na brzegach

 

I to jest właśnie problem z Maxwellem. Zauważyłem, że miód jest trochę za gruby na brzegach, ale to było po kilku godzinach renderu... :) Chyba już tego nie poprawię, chociaż STOEN zaciera ręce i prosi o więcej takich renderów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności