Skocz do zawartości

Szary / czarny obraz na teksturach


baddog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich chętnych do pomocy :)

przepraszam, za moje nie konkretne słownictwo, ale użytkownikiem 3D maxa jestem od niedawna..

Problem polega na czarnym, bądź siwym obrazie [załącznik], przez który nic nie widzę :O. Cisnę "m", dodaję bitmapę to kuli, z kuli do stworzonego prostopadłościanu i widzę czerń, przy podwójnym oświetleniu szarość. Jeśli chodzi o "Show standard map i viewport" to mam włączone, nie wiem co się dzieje.

Szukam problemu już około godziny i doszedłem do wniosku, że tutaj specjaliści mi prędzej pomogą,

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Spróbuj zaznaczyć ten czarny plane w oknie front ale nie pojedynczym kliknięciem tylko obszarem zaznaczenia. Być może jest tam jeszcze jakiś plane o którym zapomniałeś jak zaznaczą się dwa obiekty to znaczy że tak jest. w oknie top masz widok izometryczny który nie zmienia wielkości obiektu w zależności od odległości od kamery więc może ten obiekt być bardzo daleko i w perspektywie go nie widzisz. Nie wiem co może być jeszcze nie tak skoro w oknie perspective widać normalnie a taki czarny kolor ma właśnie polygon widziany od strony w którą nie jest zwrócony jego normal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w oknie perspective widać tak samo, jak na rzutach, czasem jak np zacznę powiększać to widać teksturę, czasem znika.

 

Dodaję ten plik, jak możesz to zobacz, czy u Ciebie również tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest chyba w tym że ten box (myślałem że to są same plene'y) ma 0 wartość wysokości a tak się chyba nie robi, ustaw jakąś minimalną ale nie zero. Jak dałem większą niż 0 wysokość to już się nie robi czarny. A tak poza tym to blueprinty lepiej wrzucać na plane'a a jak ma być np w jednej płaszczyźnie widok z przodu i z tyłu to robisz dwa plane'y zwrócone w przeciwne strony.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności