Skocz do zawartości

lączenie modeli/elementów w 1


adrian352

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

Mój problem dotyczy : połączenia elementów modela w jeden jak widac na rysunku ,model składa się z kilku modeli/elementów... Da się to zebrac w 1 bo nie mogę tego zapisac w scripcie jako kilka... musi byc 1 model

 

 

upimg.eu3029.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

hmm...możesz je zlinkować i podłączyć pod jeden obiekt - rodzica, wtedy ruszenie tego jednego spowoduje to samo u wszystkich innych - dzieci ; ).

a jeśli zależy Ci tylko na kształcie a nie materiałach etc.(wątpliwe..) to boolean i po kolei zsumowanie każdego. wtedy będzie jeden obiekt na pewno. i jednomateriałowy.

trzecia opcja jaka mi przychodzi do głowy - zrobić z nich jeden layer, to co prawda daje tylko tyle, że zaznaczone są wszystkie obiekty ale pozwala na niezależność materiałową

kolejna opcja - group, jest w menu więc znajdziesz ją od razu. prosta i konkretna

 

popróbuj, może to coś pomoże..

 

pozdrówka

M.

 

 

---

edit

---

zgrupowanie daje chyba dokładnie to, czego potrzebujesz, w skrypcie będziesz mógł wpisać nazwę grupy i będzie identyfikowalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z modyfikatora Editable Mesh -> attach i wybierasz interesujacą bryłę (też musi być meshem). Żeby brzydko nie wyglądało i dziur nie było trzeba jeszcze zlączyć vertexy z siatki opcją weld (proces raczej nieodwracalny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności