Skocz do zawartości

Odbicia na szybie...prosze o rade


lukasz3d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Juz kiedys mialem podobny problem ale ostatecznie nie znalazlem zlotego srodka.Poradzcie mi jak zrobic odbicie na szybie budynku tak aby efekt byl najlepszy??Chodzi mi nawet o sztuczne odbicie drzew lub nieba nie koniecznie istniejacych w rzeczywistej scenie

Bede bardzo wdzieczy

z gory dzieki

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

można w postprodukcji zrobić czyli w paincie ;)

 

można zrobić normalny materiał, w którym będzie się odbijać wszystko co się wokół niego znajduje

 

można też zrobić dodatkowe obiekty ale wyłączyć "visible to camera" czy jakoś tak i coś jeszcze, tak że w scenie będą tylko ich odbicia

 

i jeszcze sposób na HDRI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przerobiłem wszystkie sposoby i zostałem przy : mapa HDRI w reflection vray enviroment. Mapa musi być bardzo duża i dobrze zrobiona. Jak mi coś nie wyjdzie tak jak miało to zawsze moge w szopie poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz poeksperymentowac. mapke HDRI obrabiam za pomocą fotoszopa i HDRShop. Moja mapka miała chyba 10000x... pix . Wrzuciłem tam niebo, drzewa itp. Wrzucasz ja do reflect w enviro, przeciągasz do mateditora i kręcisz siłą świecenia. Szkło też musisz poustawiać żeby ladnie odbijało. Wyłączam też dla szkła "visible to GI" w vraypropetries. za szkłem zwykle daje jakieś rolety albo zasłony (jak to mieszkaniówka) . W szopie jak chcesz obrabiac jeszcze te szyby to warto zrobic ich render-maskę. Wyłączasz światła a dla szkła nadajesz kolor z self ilumination na maxa i renderujesz . Wtedy render wychodzi czarny z jaskrawymi oknami. W szopie łatwo z tego robisz maskę i łatwiej wtedy edytować szkło na renderze. To z grubsza tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności