Skocz do zawartości

[Inne]hurtowa edycja plików html


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

chciałby zmodyfikować większą ilość plików html zamieniając jeden ciąg znaków na inny :)

w zajączku4.1 znalazłem narzędzie które znajduje wszystkie pliki np. *.html w folderach i podfolderach, wyszukuje określony ciąg znaków i zamienia

wszystko byłoby super gdyby nie to, że działa to tylko na jednym wersie a mi zależy żeby znalazło kilka i zamieniło na inne

wordpad sobie też z tym nie radzi ale np. ms word już tak tyle że on nie specjalnie się nadaje do edycji html

 

znacie jakiś program/programik który mi w tym pomoże??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

dzięki za odpowiedzi :) troszkę późno odpisuję bo się zagapiłem :)

 

po kolei

briz Word sobie radził ale nie da się łatwo wyedytować html-a tzn albo otwierał stronkę albo zagnieźdźał plik nie ma tak łatwo drag & drop jak na np na notatniku i edycja:)

 

próbowałem notepadpp, HaTeML, pajączka, core coś tam i wszystkie zawiodły potrafiły tylko wyszukać pojedyńczy wers

a mi chodziło o określoną kombinację :)

 

jakiś tekst [enter]

jakiś inny tekst [enter]

jakiś jeszcze inszy tekst [enter]

 

pojedyńcze wersy występowały też w innych miejscach i zamiana każdego oddzielnie bardziej by zaszkodziła niż pomogła :/ chodziło o wyszukanie dokładnie tej całej grupy wersów i zamiane jej na inny :)

 

ale nie dało rady wybrać tego w żadnym programie jakich próbowałem, Dreamweavera nie próbowałem aż takiej armaty chyba mi nie trzeba :D

może coś źle robiłem ale chyba się nie da :)

ostatecznie ręcznie zmieniłem wszystko, nie było tego aż tak dużo ale jak mam tą samą czynność powtarzać 20+ to już zaczynam się rozglądać za bardziej sexownym sposoben na takie prymitywne powtarzalne operacje ;) no bo od czego mam kompa :)

 

cheers!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności