Skocz do zawartości

Wywalanie podczas renderingu z Ir. map


siwy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dziwny problem: Scena wnętrza, zrobiłem na niej rendeingi z nocnym światłem. Zabrałem się za światło dzienne używając sun+sky. W czasie renderingu finalnego jak renderuje na iradiance mapie i LC wywala mi do windows bez żadnego ostrzeżenia. Jak zmienie na QMC to jest ok. Ramu ma 4gb a użycie podczas renderingu to 2,2 gb. Max 64 bit, vray rc5.

 

Ma ktoś pomysł co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość larks77

ogólnie w w RC5 jak wrzucisz sun+sky to zawsze mi w tandemie IR map wywalało. co najsmieszniejsze nie mam tego w RC4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie miałem problemów z tym, mimo tego że używałem wielu V-Ray'ów. Ale moze się tak dziać, z tego co widzę używacie wersji RC w której już nawa to wymówka :) Sun jest fajny ale czasami to wole Directa :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje temat bo wiem juz co bylo przyczyna. Prawdopodobnie probem byl w zbyt mocnym podkreceniu procka w biosie bez zmienienia innych parametrow. Mozliwe ze pamiec nie nadazala za prockiem i w niektorych scenach max sie wysypywal. Mialem FSB ustawione na 366 co dawalo 3,3 ghz. Po zmniejszeniu FSB do 333 (3,0 ghz) na razie sceny ktore sie wysypywaly renderuja sie stabilnie. Procek to Q6600 2,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności