Skocz do zawartości

tetra,octa,icosa


majusmiles

Rekomendowane odpowiedzi

No to pytam :). Gdy tworzy sie geosfery to se mozna wybrac tetra,octa,icosa i sfera ma troche inna siatke. No i czy da sie na przyklad zrobic box, cylinder czy cokolwiek innego tak abu siatka wygladala jak w geosferze a nie tak fajnie regularnie jak zwykle :). Nie chodzi mi o dokladnoscefektu koncowego tylko jak to zrobic

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Geosfera ma inną topologie niz zwykła sfera dlatego przekonwertowanie nic nie da tak samo jak nie dala by konwersja owej zwykłej sfery no chyba,ze chodzi tylko i wyłącznie o efekt wizualny,że nie polygony, a trójkąty na ekranie wtedy tak i o ile dobrze pamietam podobnie będzie przy konwersji do Tri Path,które swoją drogą zajmują mniej miejsca w pamięci i dają bardziej gładkie powierzchnie,ale to to tak na marginesie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec nie chodzi mi wlascieie o trojkaty, to troche efekt uboczny, w geosferze sa wlascieie pieciokaty, szesciokaty, ktore nakladajac sie na siebie tworza bardzo fajna siatke, przy subdivide mam trojkaty i to prostokatne, przy Tri Path chyba tez, mozna troche pokombinowac przy tessalate. Przy konwersji do Path w jakiejs tam rubryce po zmianie warosc level da sie i ze sfery zrobic geosfere, natomiast tak samo potraktowany szescian ma siatke kwadratowa. A czy np.jesli zrobie ksztalt wazy(cos troche kulistego) to czy wogole da sie to jakos wypelnic taka siatka jak w geosferze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności